V tuhnické KV Areně se v úterý 20. října představí svěřenci Zdeňka Venery. Energie má „beranům“ ze Zlína co oplácet. V posledním vzájemném měření sil podlehla soupeři ve městě obuvi 4:1. Duel začne v 18 hodin.

Poslední utkání Karlovarákům vůbec nevyšlo. V neděli prohráli v Mladé Boleslavi 4:2. „Hráli jsme třetí utkání venku v řadě. Předchozí dvě jsme vyhráli. Hráči si trochu mysleli, že se jim podaří uspět i tentokrát a že musíme vyhrát znova,“ vracel se k nedělnímu duelu kouč Josef Paleček. Energetici začali utkání dobře. „Měli jsme dva nájezdy, ale ani jeden jsme neproměnili. Následně jsme spadli do takových věcí, jako jsou individuální chyby. Začátky dalších třetiny nám vůbec nevyšli. Branky jsme dostali, protože jsme propadli. Boleslav nás potrestala přesně z toho, na co jsme hráče upozorňovali,“ poznamenal Paleček ještě k nedělnímu zápasu.

Svěřenci Zdeňka Venery budou hodně nepříjemným soupeřem. „Zlín se prezentuje pro ně typickou hrou. Budou hrát dozadu a snažit se co nejvíce naši taktiku rozbourat. Další jejich předností jsou přesilové hry,“ začal karlovarský lodivod prognózy k úternímu duelu. Největší zbraní Zlína je už několik sezon Jaroslav Balaštík. „On umí dát gól. Na nás bude záležet, jak se s ním vypořádáme. Na druhou stranu Zlín není jenom Balaštík. Mají i další hráče, kteří jsou schopni se prosadit,“ pokračoval Paleček.

O vývoji utkání má karlovarský trenér jasno. „Nesmíme se jim přizpůsobit. Jakmile přijmeme tu jejich uspávací taktiku, tak nemůžeme uspět. Musíme se prosadit bojovností a agresivitou,“ přidal.

Podle statistik se Energii převážně daří vyhrát utkání, když dá první branku. „Bohužel je to tak. I v případě nedělního zápasu tomu tak bylo. Kdybychom ty první dvě šance využili, tak to mohlo dopadnout jinak,“ přiznal Paleček a pokračoval: „My už konečně musíme vyhrávat doma. Venku hrajeme dobře, ale doma nám soupeř hru bourá. Snaží se obsadit obrané a střední pásmo a my se konečně musíme naučit tu obranu překonat.“

Ani tentokrát Josef Paleček nemůže spoléhat na všechny své hráče. „Mimo hru jsou Mucha a Čutta. V Mladé Boleslavi hrál už Prošek, i když nebyl ještě stoprocentně fit. Na druhou stranu už můžeme počítat se Skladaným,“ dodal trenér.