Kola hokejové extraligy se po reprezentační přestávce roztočila na plné obrátky. Ve 48. kole hostila karlovarská Energie hráče Kladna. Přetahovanou o ligové body rozhodl Němec proměněnou penaltou v prodloužení.

Jak se utkání vyvíjelo?

Výborně do zápasu vstoupili domácí. Michal Dobroň se na začátku druhé minuty ve středním pásmu zmocnil kotouče. Udělal dva rychlé kroky a střelou mezi nohy poslal domácí do rychlého vedení.

Z toho se energetici radovali pouze necelých pět minut. Obrana trestuhodně zapomenula na Marka Čurilla a ten po spolupráci s Radkem Bělohlavem trestal. V první části se ještě do šancí dostali Hluchý a Kumstát, ale ani jeden z nich nemířil přesně.

Ve 28. minutě napřáhl na modré František Skladaný. Jeho ránu Kopřiva neviděl, ale ta skončila svou pouť na tyči.

Kladno potřebuje body jako sůl a pro zisk nějakého bodu z tohoto duelu se snažilo dělat maximum. Především se Středočeši snažili využívat a trhlin v karlovarské obraně. Šanci ze 35. minuty František Mrázek zahodil. Střela doprostřed branky neměla šanci uspět. Ve 39. minutě už se „Sklenáři“ radovali. Martin Frolík si našlápl, a i když tísněn Josefem Řezníčkem zavěsil nad Mensatorovo rameno.

Svou chybu karlovarský veterán napravil ve 43. minutě. Jeho dělová rána se zastavila, až v síti a začalo se zase od začátku.

Energie vstřelenou brankou ožila. Začala být agresivnější, ale její útočníci se nedokázali prosadit. V 54. minutě zůstal nikým nehlídán mezi kruhy Košťál. Krásným pasem z pozabranky ho ke skórování vyzval kapitán Skuhraný, ale střela, kterou vyslal „Doktor“ Košťál z první se zastavila v Kopřivově výstroji. Kladenský gólman ani nevěděl, jak kotouč lapil.

V 59. minutě to byla zase první karlovarská formace, kdo mohl utkání rozhodnout. Ale kulečníková souhra Skuhravého s Kumstátem brankou také neskončila. Deset vteřin před koncem namazal Hájek karlovarskému Pechovi přesně mezi kruhy. Ale Pechem vypálená dělovka těsně minula hostující branku.

V prodloužení se hrály pouze dvě minuty a 59. vteřin. Po faulu na Kumstáta dostali Západočeši možnost vyzkoušet si trestné střílení. Ke kotouči se postavil reprezentant Ondřej Němec a rozhodl o karlovarské výh­ře.

Karlovy Vary – Kladno 3:2 pp

Třetiny: 1:1, 0:1, 1:0 – 1:0. Muž zápasu: Ondřej Němec. Branky: 2. Dobroň, 43. Řezníček (Kumstát, Košťál), 63. Němec (trestné střílení) – 6. Čurilla (Bělohlav), 39. Frolík (Hájek). Rozhodčí: Pešina, Šír – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 2:4 + Diviš 10. minut. Využití: 0:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 3320.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Němec, Dobroň, Mudroch, Prošek, Řezníček, Duben, Čutta, K. Černý – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Dej, Sailer, Hluchý – Skladaný, Pech, Melenovský – Milan Procházka, Zaťovič, Zucker. Trenér: Josef Paleček.
HC Geus Okna Kladno: Kopřiva – Nádašdi, Hájek, A. Pavlas, Trončinský, Novotný, Šmach, Kameš, P. Hořava – Diviš, Patera, Martin Procházka – Čurilla, Mrázek, Bělohlav – Horna, Kalla, Frolík – Valský, Stieler, Kuchler. Trenér: Zdeněk Müller.