Ve středu v podvečer se vicemistři extraligy poprvé představili na ledové ploše. Hráči oděni do nové výstroje a pod vedením trenérské dvojice Paleček – Antoník začali polykat první trénkové dávky poslední části přípravy před začátkem extraligy.

Energie, jako obhájce stříbrných medailí bude oproti loňsku pod určitým tlakem. Sportovní veřejnost si bude výkonů energetiků více všímat.

„Jsme v období, kdy se začínáme připravovat na ledové ploše. Já jsem do Karlových Varů přišel s tím, že chci udržet mužstvo na té úrovni, na které bylo minulou sezonu a to je pro mě určitá výzva,“ řekl před středečním tréninkem kouč Josef Paleček a pokračoval: „Zatím žádný tlak od fanoušků, ani od vedení necítím.“

Zdeněk Venera v minulém roce do sestavy příliš nezasahoval. První útok Košťál, Skuhravý, Kumstát a třetí formace Melenovský, Kristek, Procházka odehráli většinu sezony pohromadě. Ve druhé řadě docházelo ke změnám z důvodů zranění hráčů.

„Vloni jsem jako asistent trenéra národního mužstva viděl několik utkání Energie a vím v jakém složení hrála. Vím také, že úspěšná sestava se nemění, ale jám mám o složení mužstva své představy. Určité změny budou,“ přiznal kouč Paleček a přidal důvod proč k tomu dojde: „Přišla řada mladých hráčů, kteří se budou chtít prosadit. Takže je budeme zkoušet. Ale na druhou stranu, hlavní kostra mužstva zůstane stejná.

Po minulé sezoně opustili karlovarské řady Milan Kraft, který zamířil do Slavie Praha a Vojtěch Polák, který se stěhoval do Třince.

Nabízí tedy se otázka: Hledá vedení klubu náhradu? Nebo post Milana Krafta nahradí někdo ze stávajících hráčů?

Josef Paleček připouští, že odchod Krafta do Slavie je pro tým určitá ztráta. „Milan byl pravák a v současné době nám v mužstvu hráč tohoto typu chybí. Ztráta to může byt třeba při přesilových hrách a v jejich rozestavení. Nicméně my se s tím musíme nějakým způsobem vypořádat,“ přiznal kouč Paleček.

Vedení klubu s hlavní trenérem na toto téma také hovořili. „Samozřejmě, že by se nám někdo hodil, ale musel by to být hráč určitých kvalit, který by splňoval naše předpoklady a musel by zapadnout do naší koncepce,“ připustil Paleček a pokračoval: „Budeme sledovat, kdo se na hráčském trhu uvolní. Pokud to bude někdo kvalitní, tak se ho samozřejmě pokusíme dovést do Karlových Varů, ale my začneme s kádrem, který tu máme.“

Trenér Paleček si dal osobní cíl se kterým do letošního ročníku vstupuje. „Chtěl bych, aby mužstvo hrálo jako v minulé sezoně. To znamená, aby obecenstvo bylo spokojeno, rádo chodilo na zápasy a hráče za nějaké chyby nezatracovalo,“ uzavřel své vyhlídky kouč.