Konečně. Po dlouhé přestávce dnes začíná nový ročník hokejové extraligy. K prvnímu duelu zajíždí loňský mistr na led Kladna.

Energetici vsadí na zajištěnou obranu. „Budeme muset hrát jednoduše a být stále v pohybu,“ začíná Mikoláš Antonik rozebírat dnešní duel. Středočeši mají silné přesilové hry. „Musíme se vyvarovat faulů. Patera s Procházkou umí sehrát přesilovou hru jako málokdo. Další naší zbraní bude určitý tlak na jejich obránce,“ pokračuje karlovarský asistent.

Lékaři dokázali dát dohromady i početnou marodku Energie. „Václav Pletka už je v plném tréninku a do utkání nastoupí ve třetí formaci společně s Lukášem Pechem a Markem Haščákem. Václav Skuhravý už hrál poslední utkání v Plzni. Jediný, kdo ještě není zcela v pořádku, je Milan Hluchý. Začal už trénovat, ale do zápasu zatím nenastoupí,“ popsal Mikuláš Antonik zdravotní stav karlovarského mužstva.

Oba dnešní soupeři si před začátkem extraligy vyměnili dva hráče. Do Kladna se vrátil útočník Vítězslav Bílek. Opačným směrem putoval obránce David Hájek.

„S Davidem jsme nějak taktiku a hru Kladna neprobírali. Víme, že jsou hodně zkušení. Kromě Patery s Procházkou se do Kladna vrátil i František Kabele. To jsou hráči, kteří jsou schopni rozhodnout utkání, a my si na ně musíme dávat veliký pozor,“ pokračoval. Středočeši mají i svá slabá místa. „Podle mého to je v obraně. Tu nemají na takové výši jako útok, ale uvidíme, jak se utkání bude vyvíjet,“ připojil Antonik.

Kladno je pro Energii v této sezoně velikou neznámou. „Nehráli jsme s nimi, ani jsme je neviděli. Jak už jsem ale řekl, uvidíme, jak se utkání bude vyvíjet,“ uzavřel Antoník.

Zápas začíná na městském stadionu v Kladně v 17:30 hodin.