Díky skvělým zákrokům Lukáše Mensatora stačil hattrick útočníka Jiřího Hudlera k tomu, aby Češi na domácím turnaji přehráli i třetího soupeře. Oba stejně staří hokejisté si také před novináři nezapomněli vyseknout poklonu.

Všechny branky českého týmu v tradičně vypjatém souboji s Ruskem obstaral Jiří Hudler. Ten přesto za základ úspěchu označil svého spoluhráče s maskou na hlavě.

„Základem byl výkon Lukáše Mensatora, on byl dnes nejlepší hráč. Hlavně nás podržel ve druhé třetině, kdy měli Rusově hodně šancí a naštěstí je neproměnili. Pak už jsme bránili lépe. Za stavu 1:2 jsme si o přestávce řekli, že máme ještě dvacet minut a máme dost času na to dát góla,“ ohlížel se Hudler za zápasem.

Vyrovnávací branka přišla, v pravý čas. V 58. minutě nahrál Petr Kumstát Hudlerovi, aby se puk vzápětí zatřepotal přesně v růžku Jeremenkovy klece. „Puk se odrazil na modré čáře a Kumi (Petr Kumstát) ho ještě nahrával mně. V tu chvíli jsem si říkal, že se asi zbláznil, protože jsem byl úplně mimo bránu. On to mohl zavěsit, ale ještě to dal mně, ačkoli mohl zavěsit. Nakonec se to ukázalo jako geniální přihrávka,“ pochválil střelec večera dalšího ze spoluhráčů.

Díky českému vyrovnání a bezbrankovému prodloužení přinesly rozuzlení zápletky až samostatné nájezdy, konkrétně jejich sedmá série, kdy se puku již potřetí chopil odchovanec vsetínského hokeje. „Byl jsem naštvaný z toho druhého nájezdu, kdy jsem chtěl udělat to samé jako poprvé, ale puk mi trochu skočil. Věděl jsem pak, že mě Růža (Vladimír Růžička, pozn. red.) na nájezd pošle ještě jednou. O prvních dvou nájezdech jsem se na střídačce radil, ale u třetího už jsem z hlavy vypustil veškeré přemýšlení a věnoval se jenom vlastní hokejce,“ dodal autor tří branek.

(ms, jč)