Dvě vítězství dokázali mladíci karlovarské Energie vybojovat o tomto víkendu.

Kladno – Karlovy Vary 2:4

Branky: Záhora 2 Topinka a Frk. Nahrávky: Topinka 3, Tollinger, Rohan Martin, Přindiš a Ryžuk. Třetiny: 1:2, 1:2, 0:0. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Rozhodčí: Fraňo, Svoboda a Lhotský.

Začátek důležitého pátečního utkání na Kladně vyšel lépe domácím. V 7. minutě otevřel skóre Ondřej Suk. Vzhledem k situaci tabulce, kdy na hraně postupu do nadstavbové části (do 16. místa) má nyní pět týmů minimální bodový odstup, nechtěli junioři Energie na Kladně prohrát. Právě Kladno a stejně tak Pardubice, se kterými hraje zanedlouho, potřebuje Energie dostat pod sebe, protože nelze předpokládat, že Sparta pustí šanci hrát play off.

Karlovarští junioři tedy ještě v průběhu první třetiny zabojovali a podařilo se jim zápas otočit. Ve 13. minutě se po přihrávce od Honzy Topinky trefil Matěj Záhora a vyrovnal. Navíc, ještě v závěru první dvacetiminutovky, při hře čtyři na čtyři proměnil Honza Topinka přihrávku od Martina Rohana ve vedoucí branku.

Na začátku prostřední části utkání se nejdříve karlovarští junioři úspěšně ubránili v oslabení a pak domácí uzemnili další brankou. Matěj Záhora zakončil akci, která začala u Petra Přindiše. Ten totiž našel rychlou přihrávkou skvěle hrajícího Honzu Topinku, a protože se kladenská obrana tentokrát nezmohla na účinný odpor, mohla se za malou chvíli celá střídačka Energie radovat, protože zakončující Matěj Záhora dostal puk za záda Hynka Kůdely. Kladenský gólman zřejmě zrovna neměl svůj den, takže krátce po Matějově brance zkusil štěstí Martin Frk, jehož záludné střely začínají být pověstné.

A hle podařilo se, Energie vedla o tři branky, Kůdela šel střídat a rozhodčí Fraňo vylučoval. V oslabení sice karlovarští inkasovali, ale protože mezitím dokázali zkrotit emoce, byl to poslední gól v jejich síti.

Ve závěrečné třetině už žádná branka nepadla. Energie ustála totiž všechna oslabení a stejně tak závěrečnou powerplay domácích.

Karlovy Vary – Ústí nad Labem 6:1

Branky: Rohan Tomáš, Přindiš, Frk, Záhora, Vachovec a Mareček. Nahrávky: Rohan T. 2, Přindiš, Rohan M., Hudák, Tomeček, Topinka, a Frk. Třetiny: 1:0, 2:1, 3:0. Vyloučení: 9:11. Využití: 4:1, Oslabení: 1:0. Rozhodčí: Turčan, Koskuba a Šulo.

Začátek sobotního utkání patřil juniorům Energie. V 8. minutě otevřel skóre kapitán domácích, Tomáš Rohan. Petr Přindiš se ve dvojnásobné přesilovce ocitl sám před gólmanem Ústí, ale ten jeho střelu ještě stihl vyrazit. K smůle hostujícího celku byl ale u vyraženého puku nejdříve Tomáš a střelou k tyči otevřel skóre zápasu. Ústí se po obdržené brance nedokázalo dlouho vymanit z defenzívy a Energie si v Rybářích otevřela střelnici. Jenže už ani jedna střela nepronikla za záda gólmana Wegerta.

Do druhé třetiny hosté nastoupili jako vyměnění. Z drtivého nástupu dokázali vytěžit přesilovou hru a ve 22. minutě ji využili. Jan Zákoutský si najel před brankáře Patra Hrušku a střelou mezi jeho betony vyrovnal. Junioři Energie ovšem dokázali záhy odpovědět. Petr Přindiš na začátku 25. minuty v klidu ujel všem obráncům Ústí a zavěsil. Další přesilovku využila Energie ve 38. minutě. Obrana Ústí tentokrát kapitulovala po 40 vteřinách. Wegerta propálil Martin Frk, po přihrávce od Tomáše Rohana.

Ve třetí části utkání, ve 46. minutě, opět ve dvojnásobné přesilovce, zvýšil vedení juniorky Energie, Matěj Záhora. Další branku přidal Ústí na cestu Michal Vachovec. V 58. minutě, v době kdy hosté hráli přesilovku se zmocnil puku, všem ujel a překonal Jana Wegerta. Přesně za minutu pak padl další gól. Tomáš Rohan poslal dlouhým pasem do úniku Jakuba Marečka a ten nedal Wegertovi šanci.

Pavel Reiser