Po necelých dvou měsících suché letní „dřiny“ se mužstvo obhájce titulu rozejde, aby si jeho členové užili zaslouženou dovolenou. „Pojedu s rodinou do Francie. Vybrali jsme takové místo, abychom se mohli podívat na slavnou Tour de France,“ pochlubil se milovník cyklistiky Marek Melenovský.

Jak jste vy sám osobně spokojen s letní přípravou?
Letní příprava byla pro nás hodně těžká. Na druhou stránku je nutno přiznat, že je opravdu nutná. Bez ní bychom byli v sezoně ztraceni. Podle toho k tomu všichni hráči přistoupili. Kdybych jí měl porovnat s minulými roky, tak byla stejně náročná. Doufejme, že nám to stejně pomůže, tak jako v minulém roce.

Čeká vás stěhování do nové KV Arény. Co to pro vás, jak pro hráče znamená?
Co se týče zázemí, tak to jsou samá pozitiva. V pátek jsme si tam přenesli nějaké věci a až se za čtrnáct dní sejdeme po dovolených, tak už nebudeme parkovat auta u „Plechárny“, ale u nové arény.

Během léta chodíte stále na nějaké promo akce. Zúčastnili jste se i Dne s Deníkem. Jak je tohle náročné?
Je nás hodně a na takových to akcích, jako byl Den s Deníkem, se střídáme. Takovéto mítinky nemůžou být jenom na pár hráčích. A jak to vnímáme? Jednoduše. Bereme to tak, že je to prostě a jednoduše zapotřebí. Propagujeme naše partnery, ale také sami sebe. Když nás někdo osloví, tak prostě přijdeme.

Dovolená klepe na dveře. Kam se chystáte s rodinou?
Na jedné dovolené jsme byli už před přípravou. Hned co nám skončila sezona a dozněly oslavy titulu. Teď se chceme s rodinou podívat na Francouzskou riviéru. Chtěl bych to spojit s Tour de France a podívat se na všechny cyklistická esa na živo.

Vy jste milovníkem cyklistiky?
Určitě. Mně se ten sport velice líbí. I já sám rád jezdím na kole. Jak už jsem řekl, chtěl bych vidět ty nejlepší.

Takže pro vás samotného nebylo soustředění v Bedřichově problematické…
To zase ne. I pro mě to bylo hodně těžké. Tak jsme dostávali pořádně do těla. Já mám nějaké kilometry najeté, tak jsem to možná snášel lépe než všichni ostatní, ale také jsem se tam pořádně nadřel a bolelo mě to stejně jako ostatní.

Dovolená je odměnou nejen pro vás, ale i pro vaši rodinu. Sezona byla hodně dlouhá a moc si vás za rok neužila…
To určitě. Jedeme si tam oddychnout a odpočinout. Budeme stále spolu a já i rodina se na to moc těšíme.

Po dovolené vás čekají Wingate testy. Jak proběhnou? Bude po dovolené hodně náročné splnit limity?
My jsme teď hodně nadupaní. Myslím si, že z toho žádný z nás nemá strach. Hlavně o dovolené nesmíme zahálet a trochu se hýbat. Myslím si, že to bude všechno v pohodě.