Tři body ve 48. kole extraligy získala litvínovská Benzina za vítězství 4:3.

Přitom zápas začali hosté dobře. Do vedení se dostali v 9. minutě zásluhou Petra Kumstáta, který si na brankovišti počínal neohroženě a dorazil střelu Loginova. Jenomže domácí borci vyrovnali téměř z protiútoku. Pro nastřelený puk si nejrychleji dojel Trávníček a vyrovnal.

Podruhé šli energetici do vedení ve 14. minutě, když se pohotovou dorážkou prosadil František Skladaný. Jeho střela prošla za záda Jaroslava Hübla téměř z nulového úhlu. Jenomže domácí i podruhé stačili vyrovnat. V 19. minutě se dělovkou nad rameno Sáblíka prosadil Karel Pilař.

Rozhodující se ukázala druhá třetina. Nejprve v ní nevyužil David Nosek výhodu v podobě trestného střílení. Hüblovi udělal kličku do forhendu, ale kotouč mu sjel z hole a nezakončil. To běžela 34. minuta a v té samé minutě šla „cheza“ do vedení. Přesilovkovou kombinaci zakončoval pohotovou střelou Viktor Hübl.

Ve třetí třetině se podařilo svěřencům Pavla Hynka vyrovnat. Ve. 46. minutě se po opakované střele prosadil Štěpán Hřebejk.

Vítězný gól padl v 53. minutě při vyloučení Němce, který nedovoleně zastavil Viktora Hübla. Přesilovka trvala přesně 32 vteřin. Už to sice vypadalo, že „chemici“ celou akci překombinovali, ale nakonec se jim podařilo úspěšně zakončit. Autorem tříbodového gólu se stal Lukeš.

„Těžký zápas o hodně. Hrálo se nahoru dolů, neměli jsme ale štěstí. Neproměnili jsme trestné střílení a následně domácí měli vyhráli. My se musíme snažit bojovat dál, nic nevzdat,“ řekl po utkání František Skladaný.

Podobného názoru byl i kouč Hynek. „Dneska se hrál dobrý hokej, plný nasazení a agresivity. Bohužel pro nás se špatným koncem. Musím hráčům poděkovat, odmakali zápas a podali jsme dobrý výkon, ale bohužel jsme bez bodů,“ povzdechl si.

Domácí kouč jenom poznamenal: „Souhlasím s Pavlem, byl to hokej nahoru dolů. Jsem spokojený se ziskem tří bodů,“ dodal Kučera.

Litvínov – Karlovy Vary 4:3

Třetiny: 2:2, 1:0, 1:1. Muž zápasu: V. Hübl. Branky a nahrávky: 10. Trávníček (Skuhrovec, Jánský), 19. Pilař (Kubinčák), 34. V. Hübl (Lukeš, Pilař), 53. Lukeš (V. Hübl, Pilař) – 9. Kumstát (Loginov), 14. Skladaný (Loginov, Skuhravý), 46. Hřebejk (Skladaný, Němec) Rozhodčí: Hradil, Polák – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9: 8. Využití: 2:2. Diváci: 5 366.

Litvínov: Hübl – Kubát, Kroupa, Skuhrovec, Švarný, Pojkar, Punčochář, Kousalík – Kubinčák, V. Hübl, Lukeš – Jánský, Reichel, Dragoun – Majdan, Gerhát, Trávníček – Saulietis, Vopat, Jenáček. Trenér: Kučera.
Karlovy Vary: Sáblík – Mucha, Loginov, Prošek, Parýzek Němec, Dobroň, Nosek – Skuhravý, Budínský, Kuběna – Pech, Košťál, Skladaný – Hluchý, Zucker, Kumstát – Dej, Hřebejk, Melenovský – Balázs. Trenér: Hynek.