Energie začala druhou čtvrtinu extraligy vítězně. Ve 14. kole vydřela vítězství 2:1 nad Kladnem.

První třetina byla z domácí strany velice slabá. Miroslav Kopřiva, který hájil branku hostí, moc práce neměl. Na druhé straně kluziště to bylo daleko horší. Lukáš Sáblík si na nedostatek práce stěžovat nemohl. Už na začátku sedmé minuty musel lovit puk ve své síti. Vítězslav Bílek byl sám před brankovištěm a s místěním přihrávky od Frolíka neměl problém.

Postupem času se ale ukázalo, že to bylo v pátečním zápase naposled, co se Sáblík musel před nějakým střelcem sklonit. Hosté mohli vést o dvě branky. V čase 16:21 jel František Kaberle trestné střílení, ale branku po kličce minul.

Ve druhé části se diváci branky nedočkali. Energie přidala a více času se hrálo před Kopřivou. Kladenský gólman, ale dokazoval proč je v současné době v reprezentaci.

Po dvou třetinách by si na domácí málokdo vsadil. Kopřiva působil jistě a střelci z lázeňské metropole se trápili.

Ve 45. minutě Skuhravý po buly zlomil hůl a místo něj na led nastoupil Lukáš Pech, který nahodil kotouč na bránu. Tam číhal Václav Pletka a jemnou tečí poslal kotouč za Kopřivu. Za dalších šest minut bylo v Karlových Varech ještě veseleji. A znovu v tom měl ruce Lukáš Pech. Tentokrát našel před brankou Rastislava Deje. Ten z otočky a střelou z bekhendu propálil Kopřivu.

Kladno mohlo vyrovnat. V 54. minutě rozhodčí nařídil druhé trestné střílení. Tentokrát se rozjel Patera, ale ani on Sáblíka nepřekonal.

Energie tak potřetí doma vyhrála.

Hlasy trenérů

Zdeněk Müller (HC Kladno): V první třetině jsme byli jasně lepší. Domácím pomohla šťastná branka na 1:1, která je nakopla. V závěru nás sice zatlačili, ale my jsme si také vytvořili nějaké šance. Myslím si, že za náš výkon jsme si nějaké body zasloužili.

Mikuláš Antonik (HC K. Vary): První část byla z naší strany taková malátná. Nehráli jsme to, co jsme chtěli. Ve druhé části jsme přidali a ve třetí dali dvě branky. Na našem vítězství má velikou zásluhu Lukáš Sáblík, který podal fantastický výkon. Chytil dvě trestné střílení a jeden samostatný nájezd.

Karlovy Vary – Kladno 2:1

Třetiny: 0:1, 0:0, 2:0. Muž zápasu: Pech. Branky a nahrávky: 45. Pletka (Pech), 51. Dej (Pech) – 7. Bílek (Frolík, Kaberle). Rozhodčí: Svoboda, Turčan – Pouzar, Rozlílek. Vyloučení: 2:6+ Kopřiva 10. min. Využití: 0:0. Diváci: 4160.