Hokejisté HC Realistic Ostrov hostili ve druhém kole krajského přeboru nevyzpytatelný tým Lovosic.

HC Realistic – Lovosice 7:4

První třetina byla brankově vyrovnaná. Oba gólmani museli dvakrát ve své síti lovit kotouč. Do vedení šli hosté, ale Ostrovští odpověděli během několika minut. Do listiny střelců se poprvé zapsal Jan Pazdera a předznamenal, že toto utkání ponese přívlastek „Pazderův zápas“.

V první části se v modročervené kombinaci trefil ještě Lukáš Orlich dělovkou od modré čáry. Druhou třetinu lépe zvládli svěřenci Jaroslava Černého a Martina Černého. Soupeři nasázeli tři branky a jasně předurčili, že body zůstanou doma.

Třetí třetina se sice dohrávala už jen z povinnosti, ale přesto se na ledě hodně jiskřilo. Lovosice přitvrdily a došlo i na pěstní souboje. Jednoho ze soupeřů si vytáhl Petr Tašner a jako Muhammad Ali v nejlepších letech zchladil protivníka.

„Závěr byl hodně vyhecovaný. Až na Petra Tašnera jsme se ale nenechali vyprovokovat,“ popisoval utkání hrající šéf klubu René Hromádka.

Kapitán Rudolf Mudra pochválil celé mužstvo. „Všichni hráči odvedli výborný výkon. Hráli soustředěně v obraně. Perfektní výkon podal brankář Míra Knížek, Bohouš Sapoušek a samozřejmě Honza Pazdera, který nastřílel hattrick,“ dodal Mudra.

Branky Ostrova: Pazdera 3, Orlich, Sapoušek, Vrba, Hromádka. Třetiny: 2:2, 3:1, 2:1. Vyloučení: 11:8. Využití: 1:2. Oslabení: 2:0. Rozhodčí: Kadeřábek.

Realistic Ostrov: Knížek – Štěpina, Mudra, Orlich, P. Král, Krýsl, P. Tašner – R. Černý st., Hromádka, Vrba – Kopfstein, Vrána, Pazdera – Kolkus, Sapoušek, R. Černý ml. Trenéři: J. Černý a M. Černý.