Žalostná koncovka. To je problém, který v současnosti mají hokejisté karlovarské Energie. V prvním letošním západočeském derby se tento fakt potvrdil. Energie už podruhé nedokázala v extralize vstřelit branku, a to jsou odehrána zatím čtyři kola. Nakonec prohrála s Lasselsbergerem 3:0.

„Bez gólů nemůžeme vyhrávat zápasy a tento zápas to potvrdil. Bez vstřelených branek nemůžeme pomýšlet na vítězství,“ velice smutně konstatoval útočník první formace Jan Košťál.

Poprvé naprázdno vyšli karlovarští střelci ve druhém kole na ledě Zlína.

„Střelecká potence se naší šatně vyhýbá, ale my ty šance máme. Soupeře dokážeme v počtu střel přestřílet a v určitých fázích zápasu dostat pod tlak. Nevím, co k tomu říct víc. Prostě nedokážeme dát branku,“ místy až otráveně pokračoval Košťál.

V čem může být zakopaný pes?

Na tuto otázku zná odpověď málokdo. „Štěstí hraje taky nějakou roli. V hlavě nám to taky trochu leží, ale my dokážeme trefit soupeřovu branku. Když brankáři vypadne puk, tak je od nás daleko nebo to odehraje obránce pryč. Nevím, čím to je. Prostě to tam nepadá,“ dodal Jan Košťál.

Energetici se trápí i v přesilových hrách. V době, kdy mají výhodu jednoho muže v poli, se také nedovedou prosadit. „Je jedno, jestli hrajeme přesilovku, nebo pět na pět. Prostě nám to tam nepadá. Co k tomu víc říct,“ hledal slova forvard.

Napravit reputaci si mohou karlovarští hráči už v pátek. To se představí na ledě podkrušnohorského rivala v Litvínově. Utkání na stadionu Ivana Hlinky začíná v 17.30.