Ještě jedenáct minut před koncem vedla Energie v O2 Aréně o dvě branky, přesto odjela poražena. Do šesti minut a dvaceti vteřin dokázali hokejisté Slavie vtěsnat tři góly a tak vybojovali v 19. kole extraligy tři body za vítězství 6:5.

První třetina patřila domácím. Na konci třetí minuty, při signalizované výhodě objel hostující bránu Michal Vondrka a nahrál na pravý kruh volnému Vladimíru Růžičkovi, který do odkryté klece s přehledem skóroval. Vyrovnat se podařilo Jaroslavu Kristovi v 11. minutě, když dorazil Grófovu střelu za Dominika Furcha. V polovině 13. minuty znovu vedli domácí. Bednář nahrál na modrou Kadlecovi a ten vypálil ostrý projektil, který David Hruška přizvedl mimo dosah bezmocného Mensatora.

Druhé dějství ovládla Energie. Nejprve se, ale do listiny střelců Roman Červenka, který ve 26. minutě po ledě prostřelil karlovarského gólmana a domácím zajistil dvoubrankové vedení. Přesně o minutu později snížil po asistenci Lukáše Pecha, českobudějovický Petr Sailer, který je v lázeňské metropoli na hostování do konce sezony. Vyrovnat se hostům podařilo ve 34. minutě. Do listiny střelců se zapsal Jan Košťál.

To, že šli energetici do šaten s vedením, zařídil Marek Melenovský, který minutu před koncem prostřelil Furcha.

Třetí část rozhodla o vítězství Slávie. Ale postupně.

Nejprve se prosadil čtvrtý karlovarský útok. Rastislav Dej vyhrál buly a posunul kotouč za sebe. Michal Zaťovič bez přípravy vypálil a překonal Dominika Furcha bombou nad lapačku. Jenomže v téže minutě se prosadil Jaroslav Bednář a Slavia začala řádit. Dalších šest minut a dvacet vteřin jí stačilo, aby utkání úplně otočila.

V 54. minutě Micka zadovkou posunul puk na najetého Petra Jelínka, ten se jako štírek protáhl okolo Michala Dobroně a střelou do pravého dolního rohu nedal brankáři Energie šanci touš zachytit. V čase 56:49 bylo dílo zkázy dokonáno. Na trestné lavici odpočíval Žižka. Těsné po jeho návratu vypálil od modré Kolařík a Mensatorovi puk pod betony proklouzal až těsně před brankovou čáru, kde ho do sítě doklepl Jiří Doležal.

Slavia Praha – Karlovy Vary 6:5

Třetiny: 2:1, 1:3 ,3:1. Muž zápasu: Bednář. Branky: 3. Růžička (Vondkra) – 13. Hruška (Kadlec, Červenka), 26 Červenka (Bednář, Žižka), 51. Bednář (Tomica, Drtina), 54. Jelínek (Micka, Kolařík), 57. Doležal (Kolařík) – 11. Kristek (Grof, Melenovský), 27. Sailer (Pech), 34. Košťál (Skuhravý), 40. Melenovský. 49. Zaťovič (Dej). Rozhodčí: Fraňo – Pešek, Jelnek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 4209.

Slavia Praha: Furch – Kadlec, Drtina, Novák, Vašíček, Kolařík, Žižka, Sloboda – Hruška, Beránek, Vondrka – Bednář, Červenka, Tomica – Micka, Kraft, Sklenář – Jelínek, Růžička, Doležal. Trenér: Růžička.
Energie K. Vary: Mensator – Dobroň, Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Čutta, Grof, Duben – Melenovský, Kristek, Procházka – Skladaný, Skuhravý, Košťál – Kumstát, Pech, Sailer – Zucker, Dej, Zaťovič. Trenér: Paleček.