„Vůbec se nám nedařilo. Na co slávisté sáhli, tak jim tam spadlo,“ posteskl si gólman Lukáš Mensator.

Druhé finálové utkání vám vůbec nevyšlo…
Od prvních minut se nám nedařilo. Mohli jsme jít do vedení. Kluci šli sami na gólmana, ale branku dát nedokázali. Pak měl ještě Pepa Řezníček nájezd a také nedal. Na druhé straně měl tu samou výhodu Bednář a proměnil jí. Jenom se potvrdilo pravidlo, nedáš — dostaneš. Od té doby jsme už tahali za kratší konec.

Bednář v prvním utkání téměř nebyl vidět. Ve druhém dal dvě branky…
Je to hlavně o tom co mu my, jako tým dovolíme. Tentokrát se dostal do dvou příležitostí a ty dokázal proměnit. Mě osobně překvapil tím, že se při nájezdu se nenatlačil až ke mně a rychle vystřelil z kruhu. To mě hodně zaskočilo.

Před sérií se Jaroslav Bednář přiznal, že je na vás připravený a nachystaný. Co si o tom myslíte?
Já jsem to už říkal několikrát. On má hodně způsobů zakončení a tyto střely jsou jeden ze způsobů. V posledních zápasech s Plzní volil kličku do bekhendu a to mu moc nešlo. Teď si řekl, že zkusí tohle. Musím se na to pořádně připravit a při zápasech na Slavii na to reagovat lépe.

Máte v hlavě nějakou databázi jeho zakončení?
On toho umí víc. Má výbornou střelu a téměř pokaždé se trefí tam, kam míří a kde vidí místo. On je to doopravdy „Pan Hráč“.

V druhém zápasu jste udělali řadu hrubých chyb. Pamatujete si na nějaký takový to zápas, kde se vám něco podobného přihodilo?
Takováhle chyba mi v hlavě nějakou dobu zůstane, protože to byla velice hrubá chyba, která ovlivnila celé utkání. Na druhou stranu v pondělí se musím probudit s tím, že jedeme třikrát na Slavii a musíme tam alespoň jednou vyhrát. To co se mi přihodilo tentokrát je hodně špatné, ale bylo to za stavu 3:1. Kdyby se mi to stalo za vyrovnaného stavu, tak bych si to daleko více vyčítal.

Slavia přeházela složení všech formací. Jak moc je složité na takovouto situaci zareagovat?
Pro mě osobně je to pořád stejné. Já se snažím sledovat akorát, jestli ten dotyčný je pravák a nebo levák. Složení útoků si moc nehlídám. To je záležitost hráčů v poli a trenérů.