Dnes večer v dosluhující staré plechové hale v Karlových Varech začíná vrcholná událost extraligového hokeje – finálová série mezi Energií a Slávií Praha. Příležitost vidět první utkání si nenechá ujít ani litvínovský bek Jiří Šlégr. „Určitě přijedu na páteční zahajovací zápas finálové série,“ slibuje Šlégr, který s litvínovským týmem v posledních dvou letech vypadl právě s Energií už v úvodním kole play off.

Jiří, jak jste na tom se zdravím? Mám na mysli nepříjemný úraz v závěru letošní sezóny…
Děkuji za optání… Je to lepší, než to bylo, ale nejsem teď pochopitelně v takové zátěži. Posiluji, cvičím a zdá se, že držím docela pohromadě. Jak to ale bude vypadat dál, jestli se vrátím na led v příští sezóně, to se teprve uvidí až v létě, při plné přípravě týmu. Takže to ukáže čas.

Jaké šance ve finále se Slávií dáváte karlovarské Energii?
Velké, myslím, že Karlovy Vary letos vyhrajou – mají na to! Energie má velice vyrovnaný tým, všechny lajny hrajou a v brance je skvělý Mensator. To, co předvádí v letošní sérii play off je neuvěřitelné. Navíc začíná Energie doma a v té staré plechové hale se fakt těžko vyhrává. Ostatně, pocítil jsem to na vlastní kůži. Měla by to být pro Vary výhoda!

A na co si musí dát Energie pozor, jaké přednosti má Slávie?
Ta se opírá především o výkony Bednáře s Červenkou, ale třeba brankáři, tam už je to horší… Ne, že by chytali špatně, ale na Mensatora prostě nemají…

A tip na konečný výsledek série?
Vary vyhrajou 4 : 2 na zápasy a já jim to fakt přeju. Už kvůli tomu, že jdou od příštího roku do nové haly. Určitě by bylo dobré jak pro tým, tak pro fanoušky, stěhovat se do nového prostředí jako obhájci titulu.