Energetiky totiž ve zbývajících čtyřech zápasech do reprezentační přestávky posílí na střídavý start zkušený útočník David Balázs. Nastoupí už v úterý 2. února proti Spartě.

Na samý závěr ledna se udály i další dílčí změny v kádru. Na hostování do konce sezony odchází do Chomutova Atvars Tribuncovs a David Hájek. Až do dubna 2011 bylo vyřízeno hostování s možností střídavého startu do stejného klubu členu širšího kádru Tomáši Brňákovi.

V případě potřeby mohou opačným směrem vypomoci chomutovské hvězdy Duda, Kraft, Procházka a nově též brankář Chábera.

Z Kadaně se může příležitostně k energetikům vedle kmenových hráčů Karlových Varů, jmenovitě: Jakub Bauer, Tomáš Rohan, Cyganov, Schmidt a dalších, připojit i zkušený útočník David Balázs. A právě pětatřicetiletý forvard se v dresu Energie objeví již v nejbližším utkání proti pražské Spartě.

„David podává po celou sezonu v Kadani velmi dobré výkony. Pokud bude jeho výkonnost odpovídající, měl by s naším týmem zůstat až do začátku olympijské přestávky,“ doplňuje podrobnosti k posile útočných řad manažer Miroslav Vaněk. Z Kadaně může být povolán také obránce Szakal.

Stejně jako v nedělním zápase v Třinci může Energii i nadále pomáhat střelecký příslib budoucnosti Vít Budínský, který po celou letošní sezonu nabírá zkušenosti s dospělým hokejem v Hradci Králové. Střídavě může v Karlových Varech naskočit taktéž kanonýr z Jihlavy Tomáš Čachotský. Ve stejném klubu letos působí rovněž karlovarský brankářský talent Marek Benda, jenž je také připraven pro střídavou službu ve svém mateřském klubu.

Trenéři Energie mají k dispozici i hráče z karlovarské juniorky (zejména brankář Hruška a obránce Martin Rohan), na střídavý start je připraven dále obránce Kamil Černý, aktuálně působící v prvoligovém Táboře.

Hokejisté pražské Sparty se v tuhnické KV Areně představí dnes, a to od 18 hodin.

Karel Psohlavec