Mistrovská Energie sice nehraje žádné utkání, ale dostaveníčko si ve městě minerálních vod a horkých pramenů dala reprezentace. Ve čtvrtek totiž vypuknou v nové KV Areně České hokejové hry.

Ještě než se vůbec národní mužstvo sešlo, musel kouč Vladimír Růžička udělat dvě změny. Namísto Miroslava Hořavy přijel litvínovský František Lukeš a Kvapila nahradil Vampola. Jediný problém je u Jiřího Novotného, který stále nemá angažmá. „U něj musíme vyřešit pojistku,“ poznamenal Růžička.

Kouč národního mužstva věří v ofenzivní sílu svého celku. „Dopředu budeme hrát dobře. Musíme během těch čtyř tréninků vyladit obranu a oslabení. V přesilovkách se totiž rozhodují zápasy,“ připustil lodivod reprezentace.

Karlovarskou veřejnost zajímá, který z brankářů se postaví mezi tři tyče a zdali Lukáš Mensator dostane více prostoru, než tomu bylo na mistrovství světa. „Ještě nevím, který začne. Jisté je, že si během prvních dvou zápasů zachytají oba. Kdo bude chytat v neděli proti Rusům, se ještě rozhodneme,“ pokračoval Růžička.

Všichni reprezentanti v nové hale bloudili. „Sice jsem tady už byl během play off, když jsme hráli ve Varech, ale ještě se tu nevyznám,“ dodal.

Úterní program

8:30 – 9:00 Snídaně a odjezd do haly
10:15 – 11:15 Dopolední trénink
12:00 – 15:50 Oběd a polední klid
17:30 – 18:30 Odpolední trénink
19:15 – 22:00 Večeře a rehabilitace