Tři branky kapitána Václava Skuhravého přinesly Energii stejný počet mečbolů. Ani to ale nemuselo stačit. Konečnou jistotu úspěchu Palečkovým svěřencům přinesla až trefa Jaroslava Kristka deset minut před koncem. „Poslední zápas bude těžký, dobře si to uvědomujeme. Víme, že Slavia otočila sérii s Vítkovicemi,“ krotí centr euforii.

Jardo, tentokrát to byl úplně jiný zápas než včera. Byli jste po včerejším vítězství přece jen uvolněnější?
Říkali jsme si, že na ně musíme vletět hned od začátku. Protože Slavia, když dá první gól, bývá hodně nepříjemná. Venca Skuhravý skóroval hned v prvním střídání a to nás nakoplo. Dostali jsme se do vedení, ten náskok jsme potom sice neudrželi, ale nakonec jsme se stejně radovali. Hráli jsme zodpovědně a stálo při nás i štěstí.

Důležité asi také bylo, že domácí museli stále dotahovat…
Stejně jako v předešlých zápasech byl ten první gól důležitý. Tady není dobré prohrávat, protože Slavii vedoucí gól vždycky hodně nakopne. Tím, že jsme vedli, jsme se ale dostali do větší pohody. Za stavu 5:4 pak Kadlec nedal do prázdné brány gól. Bylo vidět, že jsme štěstí měli na svojí straně.

Trošku vám také pomohl výkon soupeřova brankáře, že?
Neruda chytal předchozí zápasy skvěle. Dnes opravdu nějaké góly pustil. Pro nás je akorát dobře, že se tam takto protočili a zase nemají jistou jedničku. To pro ty gólmany není dobré. Naopak Mensi odchytal další kvalitní zápas. Snad to tak bude i v příštím zápase.

Kdy jste začal věřit v další úspěch? Po vaší trefě?
Přiznám se, že to opravdu bylo až po mojí brance. Ta mě uklidnila. Když jsme pak s Petrem Sailerem neproměnili další šanci, už jsem se smál a animěto nemrzelo. Zbývala už jen minuta do konce.

Stojíte před závěrečným krokem. Jak hodně je to svazující?
Poslední zápas bude určitě těžký, dobře si to uvědomujeme. Víme, že Slavia podobně otočila sérii s Vítkovicemi. Ale pokud stejně jako v posledních dvou zápasech budeme hrát dobře odzadu a pokrývat střední pásmo, pak si myslím, že bychom mohli uspět. Víme, že nás podrží Mensi (Lukáš Mensator), takže možné je všechno.

Jak se hraje před návštěvou necelých 17 tisíc diváků?
Už to ani moc nevnímám, snažím se soustředit na vlastní výkon. Je to samozřejmě paráda, když přijde tolik lidí. Ale řekl bych, že když u nás přijde čtyři a půl tisíce fanoušků, tak je atmosféra ještě lepší. Lidi máme všude kolem sebe a každý nás tam podporuje.

(ms)