Celý první zápas se hrál prakticky ve třetině hostí, s ojedinělými, výpady, které vychladlá brankářka Luke-šová stačila pokrýt. Poměr zásahů gólmanek jednoznačně svědčí o převaze Dračic, ale jejich střely většinou končily na tělech protihráček nebo u výborně chytající brankářky Hůlkové. Ve 2. minutě Hajdová vložila hůl do rozehrávky hostí a puk skončil za zády brankářky.

Tato branka uklidnila Dračice natolik, že na další se čekalo až do 38. minuty, kdy padly dvě branky.

Nejprve po pěkné kombinaci Hornové a Hajdové zavěsila Jana Fričová. O půl minuty později Lédlová zvýšila po samostatné akci na 3:0. Na konečných 4:0 upravila Nešutová (as. Lédlová, Wadowská).

Karlovarský kouč byl po utkání spokojen. „Po minulém zápase v doma jsme věděli, že nás bude opět čekat souboj s houževnatě bojujícím soupeřem a hlavně jejich dobře chytající gólmankou. Nabádali jsme naše hráčky k trpělivosti a poctivé práci na ledě, která nakonec slavila úspěch, a naše vítězství bylo zcela zasloužené,“ řekl těsně po utkání Jarda Kliment.

HC Energie K. Vary – HC ESA Praha 4:0

Branky: J. Fričová, Hajdová, Lédlová, Nešutová. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:0. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0.
Energie: Lukešová – I. Kotrbáčková, S. Kotrbáčková, Hornová, Vitochová – Wadowská, Bauerová, Mašková – Hajdová, Pöpperlová, J. Fričová – Brotánková, Lédlová, Nešutová – Frková, Brichová, Tumpachová.

Ke 4. kolu nadstavby a zároveň poslednímu v letošním kalendářním roce zajížděly Dračice do Plzně. Že to nebude jednoduché utkání, bylo všem jasné, protože plzeňské hráčky jsou nejlepší ze třech spadlých ze skupiny A. Dračicím trvalo polovinu utkání, než chytly rytmus utkání lépe hrajícího soupeře. Ve druhé polovině utkání byly již rovnocenným soupeřem.

V první i druhé třetině doplatily na nesoustředěnost po zahajovací buly. V první třetině obdržely branku po 33. sekundách a ve druhé dokonce po 8 sekundách. Plzeňačky trestaly chyby a díky výbornému výkonu brankářky Martiny Lukešové nepotrestaly všechny. Ve třetí třetině dostaly Dračice možnost na zkorigování stavu při dvou přesilovkách 5/3 v celkové délce 2 min. Ale ani tuto nabídku nevyužily a odvážejí si z Plzně nadílku pěti gólů.

Po utkání hodnotil trenér Plzně výkon Dračic za dobrý a potvrdil, že s houževnatým soupeřem to nebylo jednoduché utkání.

HC Lasselsberger Plzeň – HC Energie K. Vary 5:0

Třetiny: 2:0, 3:0, 0:0. Vyloučení: 7:1. Bez využití. Oslabení: 1:0.
Energie: Lukešová – I. Kotrbáčková, S. Kotrbáčková, Hornová, Vitochová, Bauerová, Wadowská – Vylíčilová, Fričová, Mašková – Hajdová, Pöpperlová, Pecinová – Brotánková, Lédlová, Nešutová – Frková.