Ve třiatřicátém kole totiž Znojemští orli přivítali ve svém hnízdě Karlovy Vary. Jenže nepovedená druhá třetina jim zhatila veškeré bodové naděje.

I přes úvodní tlak karlovarských hokejistů otevřeli skóre domácí a rozjásali tak znojemské ochozy. V osmé minutě totiž Meidl šikovně tečoval nahozený kotouč od Tesaříka.

Druhá část byla pro Znojmo velmi nešťastná. Už po devatenácti vteřinách Karlovy Vary vyrovnaly. I když Rýgl o tři minuty později poslal domácí podruhé v utkání do vedení, radovali se ve druhé třetině už jen hosté. V osmadvacáté minutě srovnal Němec a obrat dokonal v poslední minutě prostředního dějství Skuhravý.

V kabině Orlů tak zřejmě muselo dojít na ostřejší slova a zvýšený hlas. Až na velkou šanci Skuhravého Energie v prvních minutách závěrečné části moc příležitostí ke zvýšení skóre neměla.

Zato Znojmo se tlačilo směrem k brance Mensatora a šancí si vypracovalo poměrně dost. Na čepele svěřenců Radima Rulíka se ale lepila smůla. Recept na překonání karlovarské jedničky našel až Jiří Dopita, který chytrým lobem přehodil beton hostujícího gólmana.

Klíčový okamžik pak přišel v padesáté minutě, šedesát vteřin poté, co Znojmo vyrovnalo. Meidl dostal dvě minuty a Karlovy Vary se s přesilovkou moc nepáraly. Už po třiapadesáti vteřinách dal rozhodující gól zápasu Melenovský.

V závěru pak Znojemští stupňovali svůj tlak, šli i do hry bez brankáře, ale srovnat se jim nepodařilo. Navíc inkasovali z hole Kumstáta gól do prázdné klece.

(jč, and)