V tomto ročníku však Sharks již v semifinálové sérii dostali stopku od sledgehokejistů Zlína, kteří vyhráli semifinálovou sérii v poměru 2:0.

Karlovaráci si tak zahrají o ligový bronz. Jenže sledgehokejový osud je nevyzpytatelný. Do cesty se hráčům Sharks postaví vicemistr ligy pražská Sparta. Ta pro změnu vypadla v semifinále s Kolínem až po rozhodujícím utkání 1:2.

Souboj o bronz tak opět slibuje notnou dávku sledgehokejové podívané. „Asi je to naše tradice, ve finále jsme narazili čtyřikrát na Spartu, a teď i v boji bronz,“ podotkl kapitán Sharks Jiří Berger.

A aby ne. Sharks se totiž po čtyři sezony utkávali právě se Spartou ve finále o mistrovský titul. Dvakrát zvítězila Sparta, dvakrát karlovarští Sharks. V pikantním souboji úřadujícího mistra ligy v podání SKV Sharks a vicemistra ligy pro změnu v podání pražské Sparty si tak sledgehokejoví fanoušek určitě přijde na své.

„Určitě naše rivalita se Spartou je známa, ale my si budeme chtít závěr soutěže užít. Blíží se paralympiáda, a nechceme se zranit, i přesto však chceme skončit na bedně, takže chceme určitě zvítězit,“ vzkazuje do Prahy Berger.

I o bronzu bude rozhodovat série, která se hraje na dvě vítězná utkání. „Chtěli bychom pozvat fanoušky na zimní stadion do Ostrova, na kvalitní podívanou,“ láká fandy sledgehokeje Berger.

Pikantní duel začne v sobotu 13. února v ostrově od 12.45 hodin.