V azylu na ostrovském stadionu Sharks sledgehokejově znemožnili dvojnásobného mistra ligy Spartu Praha. Konečný výsledek 9:3 ve prospěch Karlovaráků určitě mluví za vše.

„Z naší strany to bylo hodně dobré utkání,“ liboval si karlovarský kapitán Jiří Berger. I přesto, že jeho tým během utkání dvakrát prohrával, dokázal otočit výsledek ve svůj prospěch. „I když jsme prohrávali, neměl jsem obavy, že bychom prohráli. Byla to jen otázka času, kdy nám to tam bude padat,“ vysvětloval Berger.

Hráči Sharks tak získali první bod, ten druhý, rozhodující pak mohou přidat v dubnu, kdy bude na programu druhé utkání. „Série se hraje na dvě vítězná utkání a rozhodnout chceme již 16. dubna,“ přeje si kapitán Sharks.

Bronzová série se odehraje opět na zimním stadionu v Ostrově. Navíc se Ostrováci mohou těšit i na duel o titul mistra ligové soutěže, ve kterém se střetne Zlín s Kolínem.

Bezmála měsíční přestávku si někteří hráči Sharks vyplní startem na paralympiádě. „Už se moc těšíme, chtěli bychom se tam prezentovat co nejlepšími výkony. Pro některé hráče to bude vrchol sledgehokejové kariéry,“ podotkl Berger. Ten vyrazí směrem Vancouver společně se svými spoluhráči z SKV Sharks Hrbkem, Geierem a Kvochem 12. března.

„Po návratu z Vancouveru se pak budeme připravovat na boj o bronz, chtěli bychom uspět, navíc když budeme hrát doma, bylo by to příjemné rozloučení s náročnou sledgehokejovou sezonou,“ uzavřel Jiří Berger.