Na poslední návštěvu Energie v Litvínově nevzpomínají rádi. Ještě v 50. minutě utkání vedla Benzina 5:2, ale nakonec odešli domácí borci poraženi. Během posledních deseti minut dokázali energetici vstřelit čtyři góly a zápas otočit. „To jsem ještě nezažil,“ řekl tehdy útočník Jan Košťál.

Dnešní souboj ale bude trochu o něčem jiném. Domácí „cheza“ se musí obejít bez distancovaného Jiřího Šlégra, který dostal trest ve hře za zákrok na Pabišku v posledním utkání v Mladé Boleslavi. „Jeho zkušenosti jim možná budou chybět, ale už dlouho hráli bez něj a myslím si, že to pro ně oslabení nebude,“ poznamenal kouč Pavel Hynek.

Kauza Šlégr – Pabiška, podobně jako utkání Zlín – Sparta, zčeřila klidné vody extraligy.

„Na ten zákrok jsem se podíval v televizi. Osobně si myslím, že to byl normální střet dvou hráčů, kterých je v jednom utkání více než dost. Problémem je to, že Pabiška tento náraz nečekal a nebyl na něj připravený. Jinými slovy nebyl sepnutý. Proto to dopadlo tak, jak to dopadlo,“ popsal Hynek celou událost tak, jak ji on sám viděl, a doplnil: „Naštěstí bude mladoboleslavský hráč v pořádku. Jirka do toho nešel s tím, že někoho chce zranit. Některé střety hráčů vypadají ještě hůře a nikomu se nic nestane. Tady to byla souhra několika nešťastných náhod.“

I Energie bude postrádat jednoho obránce. S týmem neodcestuje Jakub Čutta. „Kuba s námi nepojede, protože má problémy s třísly. Jak na tom bude Lukáš Mensator, to nevím. Zatím nemám zprávy od lékaře. Vím jenom to, že ho postihla nějaká viróza,“ pokračoval Hynek.

Co to tedy znamená? Karlovy Vary odjedou do Litvínova se sedmi obránci. „V první pětce bude Němec s Parýzkem. Druhou dvojici tvoří Loginov a Nosek a třetí Dobroň s Proškem. Sedmým je Mucha. Útoky zůstanou stejné,“ odpověděl trenér Pavel Hynek.

Tento souboj hodně napoví, kdo bude po 52. kole extraligy nad pomyslnou čarou zaručující play–off. „Nejen zápas v Litvínově, ale i utkání s Českými Budějovicemi v neděli hodně ukážou,“ je si vědom Hynek veliké důležitosti zápasu.

Předpoklad, že by utkání vypadalo jako to poslední v Litvínově, ale podle něj není. „Nemyslím si, že to bude takhle divoké. Nicméně, kdyby to skončilo 5:6 a my jsme si připsali tři body, tak budu nesmírně rád,“ dodal lodivod karlovarské střídačky.

Utkání začíná na stadionu Ivana Hlinky v 17:30 hodin. O dvě a půl hodiny dříve odjíždějí od KV Areny autobusy s fanoušky, kteří jedou Energii na sever Čech povzbudit.