V aktuální fázi sezony však nejsou výsledky tolik směrodatné, hráči nazuli brusle teprve na začátku týdne. „Včetně turnaje ve Švédsku nás čeká 13 přípravných utkání a v posledním týdnu bychom rádi zařadili ještě jedno,“ říká v našem krátkém rozhovoru hlavní kouč juniorky Karel Mlejnek.

Zástupci nejstarší mládežnické kategorie se na led tréninkové haly poprvé podívali v pondělí, těsně po přípravě A mužstva. Jaký je v následujících týdnech čeká program? „Tento týden jsme vyjeli poprvé na led a v následujících dvou až třech týdnech budeme trénovat v trochu větším objemu. Každý den budeme dvakrát na ledě a k tomu navíc jednou až dvakrát mimo led. Pak už se budeme věnovat herním činnostem, abychom se připravili na turnaj ve švédském Karlstadu. Po turnaji už vše chceme ladit směrem k začátku extraligy,“ vysvětluje Karel Mlejnek.

K přípravě na nejvyšší juniorskou soutěž pochopitelně patří i přátelská utkání. „I s turnajem ve Švédsku jich máme na programu třináct. Ještě ale uvažujeme o zařazení jednoho zápasu v posledním týdnu. Původně jsme totiž čekali, že soutěž začne už 10. září. Podle posledního rozpisu, který vyšel na začátku června, ale budeme začínat až společně s extraligou mužů, tedy 17. září,“ pokračuje trenér karlovarské juniorky.

Trenéři A mužstva využívají přípravy na ledě a především přátelských utkání k vyzkoušení hráčů širšího kádru, z nichž ti nejlepší mají možnost vejít se do sestavy pro extraligu. Antonín Stavjaňa na ledě momentálně disponuje šesti pětkami, to jeho kolega z juniorského mužstva takový výběr nemá.

„Až tak široký kádr zase nemáme. Po maturitě nám totiž odešli čtyři kluci ročníku 1991, kteří se rozhodli pokračovat ve vzdělávání. Aktuálně se rozhodujeme o dvou až třech jménech a čekáme i na jiné hráčské možnosti,“ říká Mlejnek.

Experimentování se sestavou trenéři Mlejnek a Kverka zřejmě na čas opustí v polovině srpna, kdy svůj tým povedou na prestižním turnaji European Trophy. Zatímco v kategorii mužů ponese prapor českého hokeje pražská Sparta, Energie se zúčastní čtyřdenního turnaje juniorů.

Pozvánku do švédského Karlstadu neberou energetici rozhodně na lehkou váhu. „Turnaj budeme brát hodně prestižně. Vedení a celý klub včetně našeho mužstva si na dobrém výsledku budou maximálně zakládat. Ve skupině narazíme na tři švédská mužstva vysoké kvality, jakou má ostatně celý švédský mládežnický hokej, a ještě jeden tým z Finska,“ dodává.

(ms)