Ještě před boji v play–out si vedení HC Energie pojistilo služby Marka Melenovského na další dva roky s následnou opcí.

Pokud uspějete s Kladnem, tak už můžete rozdat role, se kterými budou týmy play–out hrát…
Velice důležitý bude začátek. Pokud se nám podaří ho dobře zachytit, tak bychom mohli mít klid. Celou tuhle situaci jsme si zavinili sami, takže k tomu musíme přistoupit zodpovědně. Nesmíme připustit, aby tady došlo k nějakým nervům a honili jsme to na poslední chvilku.

Ideální představa tak je odehrát většinu zápasů jako ten poslední v Brně. Je to tak?
Ano. Tak nějak by to mělo vypadat. Všichni hráči do toho utkání dali srdce a ten zápas byl z naší strany dobrý. Něco podobného bychom měli odehrát s Kladnem a tu sezonu důstojně ukončit.

První dva zápasy hrajete doma. Čeká vás Kladno a Brno, ale vám se v domácím prostředí moc nedaří…
Ty zápasy z naší strany nebyly dobré. Na to se ale nemůžeme vymlouvat. Musíme k zápasům přistoupit stejně, jako když hrajeme venku. Nesmíme nic vymýšlet a ten výsledek se podle mého musí dostavit.

V současnosti mají trenéři k dispozici hodně hráčů. Přišli kluci z Jihlavy a Kadaně a další byli staženi z jiných týmů…
Je dobře, že se mužstvo rozšířilo. Máme tady pět formací a play–out budeme hrát na více hráčů. I na samotných trénincích je to hodně znát. Nejsme potom tolik unaveni. Když je nás méně, tak se všichni vícekrát protočíme a může následně přijít únava. Teď už nejsou tréninky o nějakém velikém trénování. Jde spíš o to, nějakým způsobem si to osahat. Počet hráčů je tedy pozitivní a myslím si, že se to přenese i do zápasů.

Vy jste začal hrát s Františkem Skladaným a Dmitrijem Tsyganovem. Se Skladaným se znáte, ale jak jste si sedli s Tsyganovem?
Odehráli jsme spolu tři zápasy, z toho jeden přípravný. Podle mého je naše hra dobrá až na to, že si nesmíme s pukem tolik hrát. Musíme více chodit do zakončení. Je to o tom, že musíme zvednout produktivitu.

Vy jste původně pravé křídlo. Více vám to sedí. Teď je to na vás, abyste začal vymýšlet hru útočníků…
Já jsem hrával dlouho centr. I jako mladý jsem začínal na centru. Je to možná trochu úsměvné, ale ve Varech začínám sezonu napravo a končím na centru.