Tolik smůly jako měl úřadující mistr ligy SKV Sharks Karlovy Vary v semifinálové sérii sledgehokejové ligy v souboji s týmem ZAS Zlín se jen tak nevidí. Šancí na pět utkání, přesto prohra 2:3 po samostatných nájezdech a následné vyřazení. Hořká sledgehokejová příchuť.

Spanilou jízdu Karlovarákům za zlatým hattrickem přetrhli sledgehokejisté Zlína, tedy spíše kapitán zlínského mužstva Zdeněk Hábl, který právě hattrickem uzavřel mužstvu z lázeňského města finálovou bránu.

Vše ale mohlo být jinak. Hráči Sharks šli do vedení na ostrovském stadonu již v první minutě, když se střelecky angažoval Michal Geier. Ten pak ale v dalších šancích neuspěl.

„Nedařila se nám rozehrávka a složitě jsme vyhazovali puky, když jsme se dostali pod tlak. Chtělo to odskočit na dva góly, jenom Geier mohl dát v první třetině tři. Využít takové šance, mohli jsme ještě doufat,“ smutnil karlovarský trenér Jiří Berger starší.

A měl proč. Po inkasované brance totiž začal řádit na zimním stadionu v Ostrově zlínský kapitán Hábl, který dvakrát svůj tým vrátil zpět do utkání. Nejdříve srovnal na 1:1, a po brance karlovarského Kvocha si vše zopakoval, když jeho další střela znamenala další vyrovnání 2:2.

Nakonec tak musely rozhodnout o vítězi duelu samostatné nájezdy. A kdo jiný než zlínský forvard Hábl rozhodl o důležité brance, která jeho tým poslal do premiérového finále.

„Přijeli jsme s tím, že musíme vyhrát hned první zápas. Kdybychom prohráli, tak ten druhý by asi patřil Varům. Nechtěli jsme nastoupit defenzivně, to by se nám asi nevyplatilo. Nevnímali jsme, že proti nám nastoupil druhý brankář, bylo to vidět i na střelách, kterých jsme moc neměli. V nájezdech už jsme měli víc štěstíčka,“ oddychl si zlínský trenér David Vrbka.

Karlovaráci tak po pěti letech budou chybět ve finálové sérii. „Nájezdy jsou už loterie. Trochu jsme vzadu přizpůsobili hru tomu, že nastoupil do branky Bozděk, ale rozhodně neudělal žádnou chybu a dostane šanci i v zápasech o třetí místo. Přeji Zlínu hodně štěstí ve finále,“ uzavřel Jiří Berger.

V souboji o bronz se utkají v prvním utkání série sledgehokejisté Sharks 20. února na ostrovském zimním stadionu od 12.45 hodin v duelu s vicemistrem ligy Spartou Praha. Ve finále se pak utkají ZAS Zlín a Draci Kolín.