Karlovy Vary – Obránce David Nosek je nová tvář hokejového klubu z Karlových Varů. Trenéři ho zatím postavili do třetí formace vedle Jána Muchy.

V lázeňské metropoli jste od středy. Už jste viděl město kromě haly?
Ještě jsem neviděl nic. Znám jenom hotel a cestu do haly. Ve čtvrtek jsme jeli do Liberce a teď se začnu koukat po nějakém ubytování. Nějaké si musím sehnat, abych nebyl pořád na hotelu.

Máte smlouvu do konce sezóny. Špitá se o tom, že byste jí měl v Karlových Varech prodloužit. Je to pravda?
Je pravda, že mám smlouvu do konce sezony. Také je pravda, že mezi mnou, mým agentem a vedením klubu probíhají určitá jednání. Uvidíme, jak to celé dopadne.

Jak jste vnímal takhle rychlý přesun?
Každá výměna je nepříjemná. Ten první moment je vždy nejtěžší. Chvilku trvá, než si člověk zvykne a než se trochu vzpamatuje. Následně je to den ode dne lepší. Já už na Zlín zapomínám a začínám se soustředit na Karlovy Vary. Zásadní cíl je se dostat do play off.

Ze svého působení ve Zlíně se znáte s Markem Melenovským. Koho ještě z Karlovaráků zná­te?
Trochu se znám s Kubou Čutnou z našeho působení v reprezentaci. Pak také s Hřebou (Štěpán Hřebejk). To je všechno. Nikoho jiného z kluků neznám.

Podíváme se na vaši premiéru. Utkání v Liberci asi nebylo podle vašich představ. Byl jste u prvních dvou branek. Jak jste je viděl?
Podle mého jsme nechali Liberec zbytečně hrát v předbrankovém prostoru. Nedokázali jsme je pokrýt v dostatečném počtu hráčů a nechali jsme jim tam hodně místa. Následně oni z toho dokázali skórovat.

Druhá třetina, ale byla o ničem jiném. Hráli jste jí jak z partesu…
O přestávce v šatně jsme si něco vyříkali, protože první část z naší strany opravdu nebyla ideální. Ve druhé třetině jsme přidali, ale nedokázali jsme se více střelecky prosadit. To se ukázalo jako rozhodující, protože hokej je o gólech a ty jsme my nedali.

Jak vypadala třetí třetina ve vašich očích?
Myslím si, že jsme do ní vstoupili celkem dobře. Snažili jsme se srovnat. Pak ale opět jsme nedostali puk ze třetiny a přišel třetí gól z dorážky, který naše snažení ukončil. Dá se říci, že ukončil zápas.