Po dohodě s trenéry prvního mužstva zúžilo vedení HC Energie hráčský kádr. Jedním z hokejistů, který se do kádru nevešel, je obránce Tomáš Brňák. Ten v minulé sezoně pendloval mezi prvním mužstvem Energie a Kadaní. Ve finále play off extraligy nahradil zraněného Miroslava Dubna. Celkem pak v české extralize odehrál 57. utkání, ve kterých si nepřipsal žádný kanadský bod. Všechny byli v karlovarském dresu.

Jak jste přijal to, že jste se nevešel do kádru Energie?
Nejdříve jsem byl zklamaný a trochu i překvapený, protože jsem s tím vůbec nepočítal. Po dohodě s trenéry a vedením klubu jsme začali hledat společné řešení mé situace. V klubu mi dali totiž najevo, že se mnou do budoucna ještě počítají.

Když jste se dozvěděl, že budete hrát v Ml. Boleslavi. Jaké jste z toho měl dojmy?
Samozřejmě, že jsem měl radost. Hrát extraligu byl po tom, co jsem se dozvěděl, že budu někam uvolněn můj hlavní cíl. Do první ligy se mi moc nechtělo.

Jaké bylo loučení se spoluhráči v Karlových Varech?
Ve své podstatě žádné loučení nebylo. Jen jsme si s klukama podali ruce a popřáli si hodně štěstí. Ještě stále jsem hráčem Karlových Varů a do Mladé Boleslavi jsem šel jenom na roční hostování.

Jak vás ve městě automobilů přijali?
Když jsem přišel do šatny A mužstva, tak jsem si se všemi hráči podal ruku. Trenér mě pak ještě jednou představil na ledě všem, jako nového hráče, který přišel do mužstva.

Jaké máte v této sezoně cíle?
Vytvořit si sám v sobě určitou psychickou pohodu. Soustředit se jenom na hokej a všechno co umím, tak co nejlépe prodat na ledě.

Teď, když už jste nějaký ten den ve středních Čechách, mluvil jste už s hlavním trenérem Šejbou?
Zatím ne. Co jsem přijel, tak jsem se zapojil do tréninkové činnosti a snažím se zapadnout do mužstva. Po pravdě, tak moc s trenérem se zase bavit nechci. Věřím, že naše spolupráce bude vidět především na ledě a nějaké ty rozhovory mezi námi nebudou zapotřebí.

Obránce má v Mladé Boleslavi nestarosti asistent Leo Gudas. Jaký je to podle vás člověk?
Zatím na trenéra nemám žádný konkrétní názor. Působí sice na mě pozitivně, ale věřím, že naše spolupráce bude jen ta nejlepší a že budeme společně dobře vycházet.

Znáte už z dřívějšího působení někoho z hráčů?
Známe se s „Handlem“ (pozn. red. Lukáš Handlovský). Spolu jsme hráli v mládežnických týmech slovenské reprezentace.

Co ve volných chvílích v Mladé Boleslavi děláte?
Těch volných chvil moc nemám. Většinu času jsem na zimním stadionu, protože trénujeme dvoufázově. Když už nějaká ta chvilka volna, tak se snažím odpočívat a co nejvíce spát.