Pátým kolem se rozběhne o víkendu sledgehokejová liga. Největším tahákem pátého pokračování bude souboj o čelo tabulky mezi úřadujícím mistrem ligy SKV Sharks Karlovy Vary a kolínskými Draky.

„Pro nás to bude hodně těžké utkání. Navíc na utkání neodcestuje Michal Geier a ještě nevíme, kdo bude k dispozici,“ smutně poznamenal kapitán Sharks Jiří Berger. V prvním vzájemném utkání vyhráli Žraloci v domácím prostředí nad Kolínem až po samostatných nájezdech v poměru 5:4.

„Utkání s Kolínem byla vždy velmi kvalitní a to se očekává i od sobotního duelu. Budeme se snažit bodovat naplno, ale myslím si, že každý bod s Kolínem by byl velmi cenný,“ uznává kvality soupeře karlovarský kapitán. Ostře sledované utkání začne na kolínském zimním stadionu v 18.45 hodin. V neděli pak zamíří Žraloci na led Českých Budějovic. Ty v prvním vzájemném utkání porazili v poměru 8:2.

„Budějovice vyhrály tři utkání v řadě a určitě budou v laufu. Navíc se budou chtít na nás vytáhnout, takže nás opět nečeká nic lehkého. Pokud si však duel ohlídáme a přidáme k tomu i góly, měli bychom zvítězit, ale pozor, každé utkání je jiné,“ dobře ví Berger.

Utkání s Českými Budějovicemi odehrají Karlovaráci na zimním stadionu v Jindřichově Hradci v neděli 11. ledna od 9.45 hodin. Pro Žraloky to je tak předposlední vystoupení v základní části sledgehokejové ligy. To poslední odehrají 24. ledna na ledě vicemistra ligy pražské Sparty.

„Pokud bychom v pátém kole získali šest bodů, bylo by to skvělé, jelikož si chceme upevnit první příčku, abychom měli nejlepší výchozí pozici pro blížící se play off. Jakou? Odehráli bychom rozhodující utkání na domácím ledě,“ vysvětloval karlovarský snajpr.