Dvakrát v základní části ligy porazila Sparta Karlovaráky na samostatné nájezdy. Tentokrát se však po nájezdech radovali právě sledgehokejoví Sharks.

Žraloci nastoupili do utkání velmi dobře, vytvořili si mírnou převahu, ale z první branky se radovali Pražané. Ve 4. minutě se totiž potvrdilo rčení nedáš dostaneš. Po přihrávce Zdeňka Krupičky se střelecky prosadil nechytatelnou bombou Martin Němec.

A bylo ještě hůře. Ve 14. minutě šla Sparta do dvoubrankového vedení, když Jiří Berger nechtěně nastřelil v útočném pásmu sparťana Krupičku, který poté podnikl výlet do otevřené karlovarské obrany. Svůj únik pak proměnil nechytatelnou střelou pod horní tyčku karlovarského brankáře Janouška.

Ve 26. minutě poslal zpátky do zápasu svůj tým kontaktní brankou Jeřábek, který ztečoval za záda brankáře Sparty Vápenky nahození Bergera. V téže minutě pak měli výhodu přesilové hry hráči ze západu Čech. Přesilovku pak bleskurychle využili, když Michal Geier našel z levého křídla před brankou kapitána Bergera, jenž se neukvapil a po ledě podruhé překonal Vápenku.

I přes šance na obou stranách se již skóre neměnilo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V první sérii uspěl karlovarský Hrbek, zatímco sparťan Bejvl neuspěl. Poté se rozjel s pukem Geier, který zvýšil vedení Karlovaráků. Snížení pak přišlo z hole kapitána Sparty Krupičky.

Ve třetí sérii pak neuspěl kapitán Sharks Berger a poté ho napodobil i Pražák Němec. Žraloci se tak mohli radovat z velice důležité výhry. Finále, které se hraje na dvě vítězná utkání, se tak stěhuje do města minerálních pramenů.

Sparta – Sharks 2:3 po sn

Branky: 4. Němec, 14. Z. Krupička – 26. Jeřábek, 26. J. Berger (M. Geier) – rozhodující nájezd M. Geier. Rozhodčí: Vaněk. Třetiny: 2:0, 0:2, 0:0. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 50.

Sparta: Vápenka - Z. Krupička, Zapletal, Zikmund, Němec, Bejvl, Žižka, Würtherle, Záluský.
Sharks Karlovy Vary: Janoušek - Hrbek, T. Berger, M. Geier, J. Berger, Nejedlý, Janko, Lindák, Jeřábek, Forgo.