Karlovarští Žraloci, kteří v prvním finálovém utkání dobyli Prahu, když Spartu dokázali porazit na samostatné nájezdy v poměru 3:2, tak mají na svých hokejkách mečbol k obhajobě mistrovského titulu. I proto panuje, v západočeském táboře optimismus.

„Moc jsme chtěli začít lépe než před rokem, kdy jsme první finále venku nezvládli a doma museli sérii pracně otáčet,“ svěřil se útočník a kapitán karlovarských Sharks Jiří Berger.

„Nejdřív to nevypadalo dobře, neproměňovali jsme šance a rychle prohrávali 0:2. Bojovali jsme ale dál a povedlo se nám to dotáhnout až do penalt. V nich je to vždycky jen o štěstí, které jsme konečně měli i my,“ radoval se kapitán ze šťastného konce, který vybojoval jeho tým v Praze. A není divu. Vždyť v základní části Žraloci se Spartou obě utkání na samostatné nájezdy prohráli.

První jarní den roku 2009 se tak může do historie klubu zapsat také jako den zlaté obhajoby. K ní ale vede ještě těžká, minimálně šedesátiminutová cesta druhým finále.

To si Jiří Berger dobře uvědomuje. „Máme náskok, ale ještě není nic vyhráno. Musíme makat na dvě stě procent, a ne se vidět s medailí na krku. Sparta se nevzdá zadarmo, nesmíme nic podcenit a hlavně se poučit z chyb, které jsme dělali v prvním zápase, po kterých jsme dostali góly anebo po nich měla Sparta šance,“ burcuje Berger.

Pro fanoušky tak bude v sobotu kromě nejlepšího sledge hokeje připravena i tradiční žraločí losovačka o divácké ceny. „Na fanoušky se samozřejmě těšíme. Doufáme, že jich dorazí co nejvíce a pomůžou nám skvělou atmosférou k vytoužené obhajobě. Víme už z minulých let, že ji u nás udělat umí. Bylo by pěkné se pokusit o nějaký ten rekord v návštěvnosti, s podporou z tribun se nám bude hrát o hodně lépe a společně to můžeme dokázat,“ myslí si kapitán Sharks.

Pokud by první pokus Žralokům nevyšel, hraje se rozhodující třetí utkání v neděli od 12.00 hodin opět na zimním stadionu v Karlových Varech.