Po dvouletém účinkování se s úřadujícím mistrem ligy SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary rozloučil reprezentační obránce Tomáš Kvoch.

„K ukončení angažmá mne vedly hlavně rodinné důvody. V Karlových Varech jsem byl moc spokojený, ale toho dojíždění bylo už příliš. Kdyby byly Vary blíže, určitě bych zde zůstal. To byl také jeden z mnoha důvodů, proč jsem si vybral právě Olomouc,“ odtajnil svůj nový klub Tomáš Kvoch a pokračoval: „Jsem moc rád, že jsem pomohl Žralokům získat historicky první titul mistra ČR. V loňské sezoně nám to o vlásek uteklo, ale letos to vyšlo, a o to je to loučení lehčí.“

Kvoch odehrál v dresu Sharks devětadvacet ligových utkání, ve kterých nasbíral osmadvacet kanadských bodů za dvanáct branek a šestnáct asistencí.

„Tomášovi jsme v přestupu nijak nebránili, jeho důvody jsou jasné a pochopitelné. Naopak jsme rádi, že jsme ho mohli mít po dva roky v našem týmu. Velký obdiv si zaslouží hlavně jeho přístup. Na tréninky a na zápasy dojížděl přes 400 km, ze vzdálených Hostěrádek (pozn. red. asi 25 km od Brna) a nutno podotknout, že pravidelně, a to i přes různé problémy. Někteří hráči z týmu by si z toho měli vzít příklad,“ chválí Kvocha předseda karlovarských Žraloků Robert Schneider a dodává: „Tomášovi přejeme v jeho novém angažmá hodně štěstí a aby se mu tam dařilo minimálně stejně dobře jakou nás. Doufám ale, že tím naše spolupráce nekončí. Budeme rádi, když za nás nastoupí třeba na některém turnaji.“

Tomáš Kvoch odehraje poslední oficiální zápasy v dresu karlovarských Žraloků na turnaji v Ostrově, který se koná ode dneška, pátku 27., až do neděle 29. června.