Série, která se hraje na dvě vítězná utkání, se rozjede opět dnes, v sobotu 30. ledna. Důležitý souboj odehrají sledgehokejisté Sharks tradičně na ostrovském zimním stadionu, utkání začíná ve 12.45 hodin.

„Čeká nás jeden z klíčových okamžiků celé sezony. Zlín bude v tomto duelu ve výhodě, jelikož se může soustředit pouze na bránění, zatímco my musíme hrát více jak na sto procent,“ vysvětloval kapitán Sharks Jiří Berger.

Pokud by Karlovaráci zvládli druhé semifinálové utkání, vyrovnali by sérii na 1:1, a rozhodující duel by se tak hrál o den později, tedy v neděli 31. ledna od 9.45 hodin, taktéž na zimním stadionu v Ostrově. „My tomu věříme, že uspějeme. Série je stále otevřená,“ upozorňuje Berger.

Žraloci však budou postrádat v těchto rozhodujících duelech Tomáše Bergera a Luboše Nejedlého. „Tomáš bude mimo hru kvůli zdravotním problémům, Luboš pak kvůli pracovnímu zaneprázdnění,“ pokračoval kapitán Sharks.

Navíc tým prošel během semifinálové přestávky zúžením. „Trenér zúžil hráčský kádr na devět hráčů, aby ti, co se nedostanou do hry, zbytečně nemrzli,“ podotkl ke změnám Berger.

V odvetě semifinále sledgehokejisté Sharks budou spoléhat i na podporu svých fanoušků. „Chtěli bychom je pozvat, aby nám přišli v těchto utkáních svými hlasivkami pomoci. Budeme to moc potřebovat,“ uzavřel Berger.