Nespokojenost. Tak by se jedním slovem daly shrnout pocity jak karlovarských fanoušků, tak i samotných hráčů. Není se asi čemu divit, prohra se Spartou je jen další z řady. Obhájce mistrovského titulu odešel z ledu poražen, a to poměrem 5:2.

Naděje Varských uhasly malou chvíli po odpískání utkání a dál už byla celá hra v režii Sparty. Dlouhou dobu svítila na tabuli v kolonce domácích nula, kterou v jedničku změnil Petr Kumstát, ale jak sám v rozhovoru přiznává, nebylo vůbec možné se z něčeho radovat. Domácím borcům vůbec nic nevycházelo a zlobit se mohli jenom sami na sebe.

Petře, dal by se vůbec nějak zhodnotit dnešní zápas?
Jednoznačně hrůza. Hrůza z naší strany, další trapný výkon, nic víc se asi nedá říct. Nemáme se na co vymlouvat.

Dalo by se konstatovat, že celé utkání ovlivnil hned první sparťanský gól v první minutě?
Určitě. To byl asi dvacátý nebo třicátý zápas, kdy jsme si řekli, že začít musíme tak, abychom si uhlídali začátek, jenže pak dostaneme gól, druhý, třetí a v momentální situaci je to pro nás moc těžké otáčet. V útoku se nám vůbec nedaří.

A proč se tomu tak děje, špatná psychika, nalomené sebevědomí či něco jiného?
Prostě je vidět, že si vůbec nevěříme, ve hře se nám nic nedaří, a proto to vypadá tak hrozně.

Sice asi nelze mluvit o úspěchu, ale byl jste z těch „šťastnějších“, kteří vsítili gól…
To je úplně jedno, že dal někdo gól, my jsme těch branek potřebovali dát minimálně šest. Ovšem poslední dobou dáváme strašně málo gólů, protože se ve hře pět na pět vůbec neprosazujeme, což je jedna z obrovských chyb. Je to velmi špatné, všechno je velmi špatně.

Dá se s tím ještě nějak pohnout, věříte stále v nějaký posun k lepšímu?
Pořád se držíme kolem desátého místa, pořád nějaká šance je, ale samozřejmě to nikdo za nás neuhraje, musíme si to uhrát sami, chce to začít vyhrávat, už zbývá pouze pět zápasů. Je to na nás. Do play out nikdo nechce.

(hab)