Finále prestižního Spengler Cupu si český hokejový vicemistr Karlovy Vary s největší pravděpodobností nezahraje. Na švýcarském turnaji si totiž připsal již druhou prohru. Nejprve Karlovy Vary podlehly výběru Kanady, po sobotní výhře nad Ingolstadtem si však stále drželi naděje na finálovou účast.

Jenže nedělní duel proti domácímu celku Davosu českému zástupci vůbec nevyšel, když podlehl soupeři 1:4. Finále 82. ročníku tradičního turnaje si tak Karlovy Vary nezahrají.

O jedinou branku českého týmu se postaral v první třetině Jan Košťál, když již po sedmi sekundách využil početní převahu a zareagoval tak na úvodní branku Davosu z desáté minuty. Přitom první změnu skóre měli na svých hokejkách právě hokejisté Karlových Varů. V první dvacetiminutovce totiž rozhodčí nařídil za faul na Zuckera trestné střílení, které však Kristek neproměnil.

O vítězství Davosu rozhodla především druhá třetina, ve které domácí celek jasně české mužstvo přehrál. Stačilo mu k tomu dvaapadesát sekund. Za tuto dobu totiž překonal Mansatora Ambühl a poté i Reto von Arx.

Karlovy Vary, které ve svých řadách tentokrát neměly odpočívající duo Skuhravý – Kumstát, ale už vyrovnat nedokázaly. Navíc přišly i Kristka, který musel být ošetřen po krvavém střetu s protihráčovou bruslí.

Ve druhém nedělním utkání je na programu zápas Ingolstadtu s Dynamem Moskva.

Davos – Karlovy Vary 4:1

Třetiny: 1:1, 2:0, 1:0. Branky a nahrávky: 10. Ambühl (Guggisberg), 22. Ambühl (Guggisberg, J. von Arx), 23. R. von Arx, 57. D. Wieser (M. Wieser) – 17. Košťál (Dej). Rozhodčí: Zalaski (Kan.), Prugger – Wehrli, Wirth (všichni Švýc.). Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 6746 (vyprodáno).

Karlovy Vary: Mensator – Mudroch, Čutta, Němec, Prošek, K. Černý, Duben, Dobroň, Schmidt – Dej, Kristek, Sailer – Melenovský, Pech, Skladaný – Zucker, Jakub Bauer, Zaťovič – Rohan, Jan Bauer, Košťál.