Energie ve 45. kole vyšla bodově na prázdno. V liberecké Tipsport aréně podlehla Bílým Tygrům 3:1. O osudu utkání rozhodl už začátek první třetiny. V šesté minutě už hosté z lázeňské metropole prohrávali 2:0.

„Co tomu víc říct. To už je snad z naší strany klasika. Pořád dokola si říkáme, že si na začátek zápasu musíme dát pozor a pokaždé si ho necháme utéct. Všechny zápasy jsou jako přes kopírák,“ běduje Marek Melenovský.

Pokud energetici brzy inkasují, velice těžko dokáží utkání otočit. „Doslova je po nás. Začneme hrát do plných a to nám vůbec nejde. Navíc to už všichni nějak máme zakotvené v hlavách. Přijde psychický blok, a i když moc chceme, tak to prostě nejde,“ povzdech si forvard Melenovský.

Do olympijské přestávky chybí odehrát pět kol. „Musíme se vyvarovat chyb v úvodu utkání. Pokud se nám to podaří, tak stále věřím, že ty zápasy dokážeme vyhrát a nakonec se do předkola play off probojovat,“ doufá útočník třetí pětky.

Největší problém hráčů je teď psychika. „Je to v hlavách. Není to o nějaké trénovanosti nebo fyzičce. Tu máme dobrou a na sezónu jsme dobře připravení. Teď už nemáme na co čekat nebo proč se šetřit. V těchto posledních pěti zápasech se musíme vymáčknout na doraz,“ plně si Melenovský uvědomuje.

Všechna slova Marka Melenovského potvrdil i asistent Václav Baďouček. „Nejenom prvních pět minut, ale celá první třetina byla z naší strany velice špatná. Na ledě jsme téměř neexistovali. Liberec byl důraznější, rychlejší, prostě nás jasně převyšoval. Pro nás jako pro trenéry to bylo nepochopitelné,“ přidal se kouč.

Bílí Tygři se v posledních zápasech velice trápili. „To jsme moc dobře věděli. A nejen to. Ležela na nich tíha zodpovědností. Toho jsme chtěli využít a hrát co nejdéle na nulu. Jenomže šestá minuta a bylo to 2:0,“ pokračoval Baďouček.

O první přestávce nastala v šatně Energie veliká bouře. „Nálada nebyla ideální. Klukům jsme důrazně domlouvali,“ přiznal trenér. Zvýšený hlas trenérů na hráče zabral a ve druhé třetině přidali na obrátkách. „Měli jsme více za hry a podařilo se nám snížit. Ale bohužel jsme doplatili na naši střeleckou potenci. Možná je to už impotence. To nás brzdí v tom, abychom dokázali získávat body,“ povzdechl si Václav Baďouček.

Baďoučka mrzí jedna jediná věc: „Neřeknu, kdybychom odpadli fyzicky v závěru zápasu a to utkání nezvládli, ale my začneme hrát až od druhé třetiny místo od začátku.“