Ve střelecký koncert domácích se změnilo utkání mezi Energií Karlovy Vary a Ústeckými lvy. Hosté si odvezli jeden z největších brankových přídělů v dějinách extraligy. Celkem se za záda hostujících brankářů Přikryla a Zikmunda trefilo šest hráčů, kteří dali dohromady jedenáct branek.

Byla to jedna z těch snazších nul
Lukáš Mensator

V dresu Ústeckých lvů se nedokázal prosadit ani jeden z útočníků a ochránce domácí svatyně Lukáš Mensator si tak připsal už třetí čisté konto v tomto extraligovém ročníku. „Z počátku utkání jsem nějakou práci měl, ale po pravdě toto čisté konto bylo jedno z těch snazších,“ řekl těsně po utkání domácí gólman Mensator a pokračoval: „Ústí v minulém kole vyhrálo na Spartě, tak jsme měli trochu respekt, ale během první třetiny z nás spadl,“ dodal brankář.

Na počátku působení Karlových Varů v extralize hájil barvy Becherovky Pavel Janků. V tomto roce obléká dres Ústí a v kanadském bodování klubu se drží na čele. „Chtěli jsme hrát hokej a se zápasem něco udělat. Ale když vám tam v přesilovkách spadne všechno, co letí na branku, tak se strašně špatně hraje,“ hodnotil utkání zklamaný útočník hostí Pavel Janků a doplnil: „Domácím se dařilo všechno na co sáhli, a blahopřeju jim k vítězství.“

Asistent trenéra Severočechů Miroslav Mach byl po utkání velice stručný. „Domácím chci pogratulovat k vítězství a i k tomu, jak si s chutí zastříleli. Naše chyby a nedisciplinovanost jim to umožnily,“ shrnul trenér Mach.

Něco málo mě ten gól stál…
Aleš Padělek

Na měsíční hostování přišel do kádru Energie Aleš Padělek a ve třetím zápase za Karlovy Vary vstřelil první branku. Jeho gól kulatil vedení domácích na 10:0. „Musel jsem dát něco do pokladny. Kolik to bylo, je jen mezi námi v kabině, ale něco to bylo. Za to čekání to stálo,“ řekl s úsměvem Padělek a přidal: „V tomto utkání jsem nastoupil na místě centra, kde jsem asi šest let nehrál, ale ten vývoj zápasu byl takový, že jsme si mohli dovolit i spoustu věcí, které si jinak žádný hokejista v normálním zápase nedovolí. Jedenáct branek, to v extralize nepamatuju,“ doplnil Padělek.

Kapitán Energie Václav Skuhravý se v utkání prosadil dvakrát. Stejně se vedlo i Markovi Melenovskému, Františkovi Skladanému a Milanu Procházkovi. „Zápas jsme si užívali a diváci určitě také. Hrálo se nám výborně. Když zapátrám v paměti, tak jsem takový zápas nikdy nehrál,“ hlásal plný optimismu kapitán Energie Skuhravý a dodal: „Desátou branku jsem dát chtěl, tak jako asi každý z nás. Rád střílím góly a kdybych ho dal, tak by to sice něco stálo a musel bych něco přispět do kasy, ale to prostě k tomu patří,“ uzavřel.

Pro autora vítězné branky ze druhé minuty Marka Melenovského jsou nejdůležitější body. „Takovouto výhru nepamatuju, ale je jedno, jestli vyhrajeme 11:0 nebo 1:0. Hlavní jsou tři body,“ řekl centr druhé pětky Melenovský.

Díky vývoji zápasu odehrál i větší porci minut benjamínek mezi obránci Tomáš Brňák. Do tabulky pravdy si připsal dva plusové body za účast na ledě při vstřelené brance. „Měli jsme z Ústí patřičný respekt. Vyhráli na Spartě a nevěděli jsme, co od nich čekat. Během první třetiny se dostali k několika brejkům a my jsme měli spoustu práce. Zápas mohl vypadat úplně jinak, kdybychom nedali tolik branek,“ líčil příjemně naladěný obránce Tomáš Brňák a pokračoval: „Je pravda, že jsme měli spousty šancí a hodně přesilovek, které jsme dokázali proměnit. Co jsme vystřelili na branku, to nám tam spadlo,“ dodal Brňák.

 

 

 

Po exhibici přijde pořádná bitva

Celé utkání s Ústím odehrály Karlovy Vary na čtyři pětky. Mohly tak šetřit síly na duel se Spartou. „Pro dnešní zápas to může být veliká výhoda, ale na vysoké nedělní vítězství musíme rychle zapomenout,“ referuje Tomáš Brňák a pokračuje: „Se Spartou to bude úplně o něčem jiném. Musíme vycházet ze zabezpečené obrany a využít nějakou šanci. Padne málo branek a rozhodnout může i jedna jediná,“ doplňuje obránce.

Pražané vyhráli v posledním kole na ledě jihočeského Mountfieldu 4:2 a určitě po prohře s Ústím půjdou do dnešního zápasu velice nabuzeni. „Sparta bude doma chtít, to ale neznamená, žemyne. Do Prahy jedeme s tím, že si chceme domů odvézt nějaký bod,“ přidává Brňák.

Základem úspěchu bude vyvarovat se oslabení. „Musíme si dávat pozor na zbytečná vyloučení. Sparta má v kádru velice schopné hráče, kteří dokáží takovéto chyby trestat,“ míní jeden z kormidelníků na karlovarské střídačce Václav Baďouček a pokračuje: „Jako první dokázali sparťané uspět na jihu Čech, ale předtím prohráli doma s Ústím, proto očekávám, že se domácí budou chtít před vlastními diváky vytáhnout a uspět,“ dodal kouč.

Borci Energie jedou do Prahy s jediným cílem. „Chceme odehrát solidní utkání venku a odvézt si nějaké body,“ doplnil trenér.