Josef Mottl ve funkci vedoucího týmu byl ve všech dosavadních extraligových sezonách karlovarského mužstva. S týmem prožíval a prožívá také všechno dobré i zlé. A možná, že toho horšího bylo doposud o trochu více než dobrého. Kdyby se ručičky na této pomyslné váze převážily na stranu dobra, byl by asi hodně spokojený.
Letos se dočkal.

Co pro vás znamená letošní sezona?
Vzhledem k mému věku (pozn. red. zdatný padesátník) a za tu dobu, co jsem u hokeje, tak prožívám něco nádherného a z mého pohledu něco neopakovatelného.

Je letošní rok pro vás určitým vrcholem?
Samozřejmě že ano. Na takovýto úspěch se v Karlových Varech čekalo hodně dlouho.

Jak vy jste se dostal vůbec k hokeji? Nikdy jste aktivní hráč nebyl…
To je pravda. Nikdy jsem nehrál. K hokeji jsem se dostal spolu se svým bratrem. Ten po své hráčské kariéře začal trénovat. Bylo to zhruba na přelomu devadesátých let. Já jsem se dostal s ním k mužstvu jako takový, dá se říct, vedoucí. V té době žádná taková funkce nebyla.

V té době se hrála v Karlových Varech druhá liga. Jak jste to stíhal při svém zaměstnání?
Pracoval jsem v porcelánce u pana Argmana. Ten jako bývalý hokejista a fanoušek hokeje mě uvolňoval, když někdo v mužstvu nebo v klubu něco potřeboval.

V které době jste se stal definitivně vedoucím mužstva?
Ve druhé lize, ale to ještě jako zaměstnanec u pana Argmana. Zaměstnancem HC Energie jsem se stal až v extralize. To je tak šest let zpátky.

Takže ještě první roky v extralize jste dělal vedoucího mužstva jako vedlejší zaměstnání?
Ve své podstatě ano.

Jak to u vás probíhalo?
Před sezonou jsem měl rozpis zápasů a ten jsem dal panu Argmanovi. Ten mě pokaždé uvolnil.

V letošní sezoně jste byl od začátku u týmu a viděl jste, jak se vyvíjí. Měl jste možnost sledovat jeho cestu až do finále…
Letos oproti jiným rokům je tady výborná parta. Libor Kuchyňa (masér) řekl, že tady fungujeme jako bezvadný hodinový strojek. Každé kolečko zapadá do dalšího. Podobné to je i s hráči. Výborně se poskládali a zapadli k sobě.

Mužstvo si prošlo i menší krizí…
To ano, ale to je každý rok a u všech týmů soutěže. Když jsme měli málo útočníků, tak přišel na měsíc Bahenský a Padělek. Naopak do Znojma šel Mudroch. Všichni jsme to vnímali jen jako dočasnou výměnu.

Co je vaší hlavní náplní práce?
Kdybych to měl říci pár slovy, tak se starám o mužstvo. Od praní počínaje a u zajišťování stravy a ubytování konče.

Získali jste titul vicemistra. Jaké jsou vaše dojmy?
Jak už jsem řekl, letošní rok je něco výjímečného a možná i neopakovatelného.