Poslední krok zbývá udělat karlovarské Energii k tomu, aby zopakovala svoji loňskou účast ve finále play off 02 extraligy.

Karlovarští trenéři sice videozáznamy z předchozích duelů sledovali, ale nepřikládají jim příliš velikou důležitost. „Oba celky se za ty čtyři utkání dobře poznali. Na to co bylo v prvním nebo v jakémkoliv jiném zápase nemyslíme. To co bylo, musíme hodit za hlavu. Pro nás je důležité se teď plně soustředit na dnešní utkání,“ přiznal kouč Paleček.

Rozhodující bude úvod zápasu. „Musíme se dobře připravit na začátek. Oni na nás vlítnou a budou se snažit nás dostat podtlak. Nad tím musíme přemýšlet a přijít na něco, jak ho eliminovat,“ popsal trenér jeden z nejdůležitějších okamžiků dnešního duelu, který podle všech předpokladů určitě přijde.

V holešovické Tesla Aréně je veliké kluziště. Na Slavii je pro změnu úzké. Oba celky hrají nátlakový hokej, ale každý úplně jiný. „Hráči Sparty jsou k tomu přizpůsobeni. Nejsou tak agresivní jako slavisté. Jsou to technici, kteří hodně bruslí. Ton, Netík nebo Kratěna jsou výborní na puku. Když mají prostor, tak jsou k neudržení. Na videu se podíváme, jak tito hráči zakládají útok, jak si najíždějí, abychom byli schopni je nějakým způsobem bránit,“ přidal karlovarský lodivod.

Holešovický tým je nejsilnější v přesilových hrách a také v prostoru za brankou odkaď centr rozděluje kotouče na najíždějící hráče před branku. „Každý zápas to takhle hráli. Přihrávky před přední tyčkou do předbrankového prostoru jsou hodně nebezpečné. O tom už víme a pracujeme na tom v každém utkání,“ pokračoval Paleček.

Sparta má i rychlé hráče. „Ton, když dostane prostor, tak si dokáže najed do třetiny. Naším úkolem bude ho zbrzdit. Myslím si, že na to všechno jsme připraveni a bude záležet na tom, jak to všechno budeme realizovat na ledě,“ uzavřel první trenér karlovarské Energie.