Energetici výborně rozehráli semifinále play off. Po té co si dokázali z holešovické Tesla Arény odvést jedno cenné vítězství, vybojovali svěřenci Josefa Palečka druhý důležitý bod na vlastním ledě. Ve vyřazovacích bojích se z karlovarského celku stává nepřemožitelný soupeř.

Pokud přičteme i loňské play off, tak ze dvanácti zápasů prohrála Energie pouze jedno utkání a to vloni se Slavií.

Po včerejším boji byl František Skladaný, autor jedné branky, maximálně spokojen. „Třetí utkání bylo velice důležité. Teď se podle toho se bude celá série odvíjet,“ byl si vědom forvard třetí pětky.

Dvě třetiny bylo utkání vyrovnané. Ve třetí části jsme dokázali během čtyř minut nastřílet tři branky…

Také to už někdy bývá. Během celého zápasu nedokážeme prostřelit brankáře a pak to přijde. To samé se povedlo i Slavii ve druhém utkání s Plzní. Myslím si, že je důležité hrát velice zodpovědně celé utkání. Taková to chvilka může přijít i soupeře a v momentě může být po zápase.

Vaše branka byla jedna z těch nejkrásnějších v play off. Jak byste jí popsal?

Prochy (Procházka) odvedl vynikající práci. Melen (Melenovský) mi to skvěle naservíroval před branku a já jsem tam jen položil hokejku. Prostě to tam spadlo.

Která z těch tří branek ve třetí třetině byla ta nejdůležitější?

Podle mého všechny. My jsme se neuspokojili tou jednou brankou a šli jsme dál do útoku. Když jsme dali pátý gól, tak jsme se uklidnili a řekli si, že je to naše.

Nejdůležitějším členek mužstva je brankář. Lukáš Mensator zatím drží hvězdy Sparty na uzdě…

Máte pravdu. Brankář je v play off nejdůležitější. Když nepustí gól, tak ten zápas nemůžete prohrát. Důležité pro nás je, že Menzi (Mensator) si věří a je v pohodě. My mu musíme pomáhat a odvádět dobrou práci před brankou aby to vydrželo i nadále.

Do zápasu jste šli s tím, že chcete vycházet ze zabezpečené obrany. To se vám celkem dařilo…

Nějaké chybičky tam byly, ale ty vyplynuli i ze střídání. My se snažíme plnit příkazy trenérů a všemu nebezpečnému se vyvarovat.