Tak to byl koncert. Západočeši ve čtvrtém semifinále sestřelili Spartu. Během utkání vedli už o pět branek, nakonec se radovali z vítězství 5:2.

Úvod první třetiny patřil domácím. Postupem času se ukázalo, že první dvě části patřili Západočechům. Publikum v lázeňské metropoli se dočkalo pěti branek v síti sparťanských brankářů a o vítězi nebylo pochyb.

Začněme, ale od začátku.

Už v šesté minutě obkroužil Milan Hluchý branku Pöpperleho a zasunul kotouč k přední tyči. Za necelé dvě minuty už vedli domácí o dvě branky. Petr Kumstát sklepl za bezmocného brankáře Sparty střílenou přihrávku kapitána Energie Skuhravého.To, že není všem dnům konec, přesněji gólům v první třetině, bylo jasné v 15. minutě. Lukáš Pech si pohrál s Pöpperle, doslova vykoupal, a zavěsil pod horní tyč.

Západočeši byli při chuti i ve druhé třetině. Ve 32. minutě se protáhl okolo jednoho obránce Milan Procházka a bylo to už o čtyři branky. Rozhodčí si ještě vyžádali konzultaci s videem a pak branku uznali. V ten moment poslal kouč Výborný do hry Petra Přikryla. Ten vydržel s čistým štítem jenom necelé dvě minuty. V přesilovce ho ranou od modré překonal veterán Josef Řezníček.V ten moment domácí podřadili a začali šetřit síly na čtvrteční páté utkání.

Hostům se podařilo dvakrát snížit v přesilovce pět na tři. Nejprve to byl Jiří Vykoukal ve 37. minutě a po druhé přestávce Michal Broš. To na časomíře svítilo 42:14.Někteří hráči Sparty porážku neunesli. Přesněji Zbyněk Hrdel. Ve 49. minutě zbytečně fauloval Davida Zuckera ve středu hřiště kolenem a rozhodčí ho poslali pod sprchy.

Zbytek utkání se již dohrával v poklidu. Energie vybojovala třetí bod a k postupu do finále jí dělí jediný vyhraný zápas.

Rozhodlo se do půlky zápasu…

Energie ve dvou domácích zápasech nezaváhala a do Prahy si k pátému utkání veze dva mečboly. „Výborně se nám podařilo vstoupit do utkání. Rychle jsme se dostali do vedení a to rozhodlo,“ zhodnotil duel forvard Jaroslav Kristek.

Zvládli jste obě domácí utkání na výbornou. Jste spokojeni?

Ano, jsme. Ve druhém zápase jsme vedli tři branky a ve druhé třetině dokonce o pět, ale Sparta je kvalitní mužstvo. Za tohoto stavu jsme museli dobře bránit. To se nám nakonec povedlo, takže jsme velice spokojeni.

Ve třetí třetině jste působili hodně hračičkovitě. Akci čtyři na jedno jste chtěli dotáhnout až do prázdné branky…

Celou tuhle akci kluci překombinovali. Kdyby to bylo za stavu 1:0, tak by to určitě řešili nějak jinak. Například střelou. Na štěstí nás to teď nemusí mrzet.

Petr Přikryl, který nahradil Pöpperleho jednou sice inkasoval, ale na konec všechny vaše útočné snažení ustál. Určitě jste mu hodně zvedli sebevědomí…

On chytá dobře celé play off. Do teď se mu dařilo. Nevím proč ho trenéři nepostavili tentokrát od začátku. To, že v závěru čtvrtého zápasu vychytal spousty šancí, ještě nic neznamená. Každé utkání je jiné a třeba se mu podaří pustit nějaký laciný gól v Praze a nám se podaří potvrdit výkony z domácího prostředí.

Sparta dokázala snížit…

Na začátku třetí třetiny jsme nějaké obavy měli, ale tím jak utíkal čas, tak jsme se uklidňovali. I proto si kluci pak dovolili hodně.

Páté utkání se hraje ve čtvrtek 26. března v holešovické Tesla Aréně a to od 17 hodin.

Karlovy Vary – Sparta 5:2

Třetiny: 3:0, 2:1, 0:1.

Stav série: 3:1

Muž zápasu: Lukáš Mensator

HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Němec, Řezníček, Mudroch, Prošek, Duben, Čutta – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Pech, Kristek, Hluchý – M. Procházka, Melenovský, Skladaný – Dej, Sailer, Zucker. Trenér: Josef Paleček.

HC Sparta: Pöpperle (32. Přikryl) – Pilař, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, L. Procházka – Broš, Kratěna, Výborný – Ton, Langhammer, Netík – Hromas, Hrdel, Koreis – Mrňa, Látal, Kafka. Trenér: František Výborný.

Branky: 6. Hluchý (Zucker), 7. Kumstát (Skuhravý), 15. Pech (Sailer), 32. M. Procházka (Mudroch), 34. Řezníček (Němec) – 37. Vykoukal (Výborný, Kratěna), 43. Broš (Vykoukal, Ton). Rozhodčí: Homola, Polák – Hlavatý, Gebauer. Vyloučení: 9:9 + Melenovský 10. minut, Hrdel 5 a do konce. Využití: 1:2. Oslabení: 0:0. Diváci: 4016.