Žádný trhák. Ani omylem. Plný kýbl ostudy na cestu do Prahy vyfasovali hokejisté Slavie ve čtvrtém utkání s Karlovými Vary.

Prohráli 8:2. Stav finálové série je srovnán 2:2.

Aby toho nebylo málo hostujícího Jiřího Vašíčka zasáhla při cestě na trestnou lavici plastová láhev – utkání nedohrál. „Není to nic vážného,“ řekl ale po utkání.

Zápas tak měl nervově vyšponovaný konec.

Karlovarský uragán byl k nezastavení. Chvílemi duel připomínal nelítostný souboj trestajícího učitele a vyplašeného žáčka.

„První třetina dneska rozhodne,“ prorokoval ještě před zápasem Adam Svoboda, brankář Slavie. Netušil, že jeho slova se vyplní do puntíku. Co do puntíku, ale velkého černého vykřičníku. První třetinu domácí vyhráli 4:1. Hosté jakoby neexistovali.

„Cirkus Růža,“ jak tým Vladimíra Růžičky, nazvali karlovarští fanoušci, odešel k první přestávce se sklopenými hlavami.

I proto se do druhé třetiny postavil do slávistické branky Franišek Suchan, který chytal naposledy 29. února za Havlíčkův Brod. Domácí diváci ale změnu nesli „nelibě.“ „My chceme Svobodu,“ skandovali.

Hostující brankářská dvojka, ale také dlouho s čistým kontem nevydržela. Přesně 92 sekund. Sebevědomí mu nahlodal Milan Procházka. Celkem za 40. minut inkasoval Suchan čtyřikrát. Což znamenalo jediné. Největší výprask Slavie letošní sezony. Moc nechybělo a Vary si mohly zopakovat kanonádu s Ústím. Tomu naložily 18. listopadu 11:0.

Karlovy Vary – Slavia 8:2

Třetiny: 4:1, 2:0, 2:1.
Muž zápasu: M. Procházka.
Stav série: 2:2.

Energie Karlovy Vary: Mensator – Dobroň, Brňák, Grof, Řezníček, Mudroch, Němec, Prošek, Hanzlík – Pech, Hluchý, Košťál, Kraft, Kristek, Kumstát, Skuhravý, Melenovský, Polák, Procházka, Skladaný, Zucker. Trenér: Venera.
Slavia Praha: Svoboda (21. Suchan) – Žižka, Kadlec, Vašíček, Novák, Drtina, Sloboda, Kolařík – Sup, Červenka, Tomica, Klepiš, Bednář, Růžička, Vondrka, Hruška, Rataj, Micka, Čermák, Sklenář, Beránek. Trenér: Růžička.

Branky: 7. Procházka (Melenovský), 11. Kraft (Řezníček), 13. Košťál (Kumstát), 20. Kristek, 22. Procházka (Polák), 35. Hluchý (Pech), 44. Kraft (Polák), 53. Kristek (Procházka) – 19. Klepiš (Micka), 49. Vondrka (Klepiš).
Rozhodčí: Jeřábek, Fraňo – Bádal, Pouzar.
Vyloučení: 7:13, navíc Micka (Sla) 10. minut. Využití: 2:0.
Diváci: 4680 (vyprodáno).

Hlasy trenérů po čtvrtém zápase

Jiří Kalous (Slávia): „Tentokrát to byl pro nás očistec. Domácí si výhru zasloužili. Podle mě se utkáni rozhodlo v první třetině, kdy se domácí čtyřikrát prosadili. Nakonec si vítězství pohlídali amy jim blahopřejeme k vítězství.“
Závěr utkání se trochu vyostřil. Obránce Vašíček byl trefený lahví. Můžete se k tomu vyjádřit…
„Myslím si, že to je věc fanoušků. Měli by být více ukáznění. V takových to momentech nejde jen o zdravý soupeřova hráče, ale také o zdraví vlastních hráčů.“

Václav Baďouček (Energie): „My jsme si v úterním utkání vybrali takovou tu nováčkovskou daň, kdy jsme byli před vlastním publikem hodně nervózní. Do tohoto zápasu jsme si vzali ponaučení. Výborně se nám podařilo zvládnout první třetinu. Rozhodující moment zápasu byla asi naše čtvrtá branka, když se nám podařilo na konci první třetiny znovu odskočit na rozdíl tří branek. Samozřejmě nástup do druhé třetiny byl také vynikající. Podařilo se nám vstřelit pátou branku a to bylo podle mého definitivně rozhodující.“
Jak jste viděl incident Jiřího Vašíčka a letící lahve?
„Osobně si myslím, že to hodně přihrál. Nic měně takovéto situace by se neměli stávat. Na druhou stranu trenér Růžička tvrdí, že karlovarští hráči simulují. Ať se podívá na video a sám zhodnotí, kdo simuluje. Můj názor je ten, že karlovarští hráči to nejsou.“

(jč)