Blyštivý pohár je zpátky v bedně, nikomu zatím nepatří. Extraligový titul? Stále otazník.

Hokejisté Karlových Varů porazili v šestém finále Slavii 4:1. Vyrovnali sérii na 3:3. To znamená jediné. Rozhodne se až ve středu, v Praze. Tam už bude téci šampaňské. Jen se neví, kdo ho bude nalévat a pít.

Domácí nepodlehli tlaku existenčního utkání a poslední duel na svém ledě zvládli.

Naopak slávisté si zopakovali předchozí výjezd na západ Čech. Opět jim utekla první třetina. Už v 9. minutě skóroval Jaroslav Kristek, přihrával Ondřej Němec. Stejná dvojice úřadovala ještě jednou, běžela minuta sedmnáctá. V tu chvíli to s hosty nevypadalo vůbec dobře. Vzpomínka na poslední debakl se jim musela vkrádat do hlav. Chmury ale zahnal Jaroslav Bednář. Snížil.

Slavia byla od té doby lepším týmem. Ve druhé třetině mohla paradoxně srovnat v oslabení, ale David Hruška neuspěl. Hrdinou se pro vyprodaný stadion stal brankář Lukáš Mensator.

Oslavovanějším se ale stal ve třetí třetině Petr Mudroch. Půl hodiny po druhé brance Varů přidal třetí. Vytoužená pojistka. „Be a be a becherovka,“ neslo se vítěznou halou. Vše pečetil sekundu před konce do prázdné brány Melenovský.

Středeční zápas začíná v 17.25. A historie je příznivá k Slavii. Sedmý rozhodující duel sehrála v play off od roku 2000 už šestkrát. Jen jednou odešla poražena. Zlomí ji podruhé překvapení této sezony – Karlovy Vary?

Karlovy Vary – Slavia 4:1

Třetiny: 2.1, 0:0, 2:0.
Muž zápasu: Kristek.
Stav série: 3:3.

Energie Karlovy Vary: Mensator – Dobroň, Brňák, Grof, Řezníček, Mudroch, Němec, Prošek, Hanzlík – Pech, Hluchý, Košťál, Kraft, Kristek, Kumstát, Skuhravý, Melenovský, Polák, Procházka, Bílek, Zucker. Trenér: Venera.
Slavia Praha: Svoboda – Žižka, Kadlec, Vašíček, Novák, Drtina, Sloboda, Kolařík – Sup, Červenka, Tomica, Klepiš, Bednář, Růžička, Vondrka, Hruška, Rataj, Micka, Čermák, Sklenář, Beránek. Trenér: Růžička.
Branky: 10. Kristek (Neměc), 17. Kristek (Neměc), 47. Mudroch (Řezníček), 60. Melenovský – 18. Bednář (Drtina).
Rozhodčí: Husička, Hradil – Bláha, Kostka.
Vyloučení: 4:6.
Využití: 1:1.
Diváci: 4680.

(lik)

O titul se porveme v Praze!

S nožem na krku vjeli hráči HC Energie na led karlovarského zimáku. Aby odvrátili mečbol Slavie, museli vyhrát… Podařilo se! Finálová serie se tak ve středu dočká posledního rozhodujícího zápasu na hřišti soupeře. Podobná situace už tu byla, v semifinále proti Českým Budějovicím. Tehdy to Energie zvládla. Pokud něco podobného zopakuje ve středu v pražské O2 Aréně, získá mistrovský titul.

Už teď jsou Karlovy Vary vzhůru nohama. Když ve středu parta kolem Venery zvítězí, propuknou ve městě oslavy srovnatelné snad jen s úspěchem českých hokejistů na olympiádě v Naganu. Jména hráčů znají dneska i lidé, kteří se o hokej jinak vůbec nezajímají.

Ať už to ve středu v Praze dopadne jakkoliv, nová multifunkční hala bude muset řešit další „problém“ – kam umístí desku s vytesanými jmény nejúspěšnějšího karlovarského manšaftu všech dob?

(pga)