Čím naplňujete svůj volný čas?


Hlavně se snažím odpočívat. Program vyřazovacích bojů je velice náročný. Každý den jsme byli někde na cestách. Přiznávám, jsem hodně unavený, ale to k tomu patří.

Určitě se ve svém volnu věnujete manželce?
Samozřejmě. Moje paní má ráda procházky a tady okolo Karlových Varů je spousta lesů. Za hezkého počasí trávíme hodně času v lese. Náš pejsek se tam může vyběhat a já si vyčistím hlavu. Od hokeje je to ten nejlepší odpočinek.

Když se podíváme do hráčské šatny, kdo je takový ten šoumen, co udržuje dobrou náladu?
To je hodně těžké vybrat jednoho kluka. My jsme skvělá parta a pokaždé tam přijde někdo s nějakým tím vtípkem.

Přesto. Někdo tam přeci jen trochu vyčnívá, že ano?
Kdybych měl někoho vybrat, tak to bude Honza Košťál. Ten dokáže hodně perlit. Veselá kopa je také Kuba Gróf. Tihle dva se na dobré náladě hodně podílí, ale jak už jsem řekl, my jsme dobrá parta a náladu dokáže zvednout kdokoliv.

Jak probíhala cesta z Českých Budějovic po sedmém zápase?
To, co se děje v autobuse, by v něm mělo zůstat.

Jestli můžu poprosit, tak alespoň ve stručnosti…
Nálada byla vynikající. Všichni hráči se skvěle bavili a jak nikdo nemá rád dlouhé cestování, tak nám to skvěle uteklo. Koukalo se na televizi a prostě byla pohoda.

Před Budvar arénou na vás čekala spousta fanoušků. Poté, co vyšel ven trenér Venera, byl fandy vyhazován do vzduchu. Jaký to byl pocit?
To bylo něco neuvěřitelného. Všichni jsme v tu chvíli cítili, že jsme něco dokázali. Každý vás plácal po ramenou. Spousta fanoušků brečela dojetím. Snila o finále a nám se jim to podařilo splnit.

Jací fandové vůbec jsou?
V Budějovicích byli úžasní. Musím jim moc poděkovat. Pokud vezmu diváky doma, tak je to paráda. Karlovarský zimák má výbornou akustiku, a když se začne fandit, tak to stojí za to. Jenom doufám, že jim to vydrží i ve finále.

Teď se vrátíme zpátky k hokeji. Jak se dokážete srovnat s úzkým kluzištěm?
Já s tím problém nemám. Byl jsem šest let na Vsetíně a tam je kluziště velice podobné a jsem více či méně na to zvyklý.

Jak budou podle vás probíhat zápasy?
Oni založili svou hru na malém hřišti. Nehrají tak technický hokej jako Budějovice. Bude tam více kontaktů, ale my jsme se připravili.

Veliký rozdíl je i v halách a v atmosféře…
To ano. Když srovnám Karlovy Vary a České Budějovice, tak to bylo jako nebe a dudy. Alespoň mně připadali budějovičtí fandové takoví chladnější. V Praze to bude obdobné. Hodně bude záležet na tom, jak se diváci začnou bavit a jak si to budou užívat.

Do Prahy se chystá hodně diváků z lázeňské metropole…
Tak to je pochopitelné. Není to daleko, a hlavně se hraje v pátek a v sobotu. To má spousta lidí volno. Pevně věřím, že dokážou vytvořit tu správnou kulisu a atmosféru, a co já mám zprávy, tak tam pojede i spousta mých kamarádů.