V 15. kole zajíždělo mužstvo Energie na led Ocelářů z Třince. V polovině druhé třetiny došlo k souboji u mantinelu. V běžném střetu dvou hráčů, kterých jsou během zápasu stovky, Bílek neustál nájezd soupeře a při pádu si přisedl nohu. „Jak jsem padal, tak se mi noha zkroutila a já jsem si na ní sednul,“ popisuje nemilou událost forvard Bílek.

Při prvním vyšetření se zjistilo, že v kotníku je těžký výron, ale další návštěva u lékaře odhalila jiný problém. „K výronu se dodatečně zjistilo, že Víťa má naštíplou lýtkovou kost. Předběžná doba léčení se odhaduje na šest týdnů,“ informuje trenér Venera.

Na každé mužstvo dolehne krize, a když se k tomu přidá i trochu větší marodka, tak mají trenéři hned plnou hlavu starostí. „Teď nám to moc nejde a já bych chtěl mužstvu moc pomoct, ale nemůžu. Strašně nerad marodím. Stokrát raději bych stál na bruslích a hrál,“ říká otráveně Bílek.

Další kontrola čeká karlovarského útočníka 14. listopadu, při které se dozví, jak přesně to vypadá, a kdy se bude moci přibližně vrátit mezi hokejové mantinely.