Karlovy Vary/ To, že získají hokejisté Energie Karlovy Vary ve 49. kole extraligy tři body proti Kladnu a potvrdí tím přímý postup do čtvrtfinále, se rozhodlo v 51. minutě.

Ale postupně.

Lépe do zápasu vstoupili Středočeši. V první části hry se dokázali prosadit Richardem Divišem, kterého vybídl ke skórování Patera.

Ve druhém dějství byla hra velice vyrovnaná. Do šancí se dostávala obě mužstva, ale branky se diváci nedočkali.

Na potvrzení postupu mezi šest nejlepších celků po základní části čekali karlovarští fans do 51. minuty. V přesilové hře vyslal Miroslav duben na branku Kopřivy plachtící puk a ten viděl hostující gólman až ve své síti. Za necelou minutu se karlovarský stadion radoval podruhé.

Jak se to stalo?

Kopřiva vyhodil puk do ochranné sítě a Energie dostala další výhodu. Několik vteřin po vhazování vystřelil od modré Jakub Gróf a Milan Kraft sklepl puk za bezmocného Kopřivu.

V poslední minutě, jak jinak nežli v přesilové hře, zpečetil výsledek Ondřej Němec na 3:1.

Karlovy Vary si tak po 11. letech vybojovaly postup mezi elitu českého hokeje.

Karlovy Vary – Kladno 3:1

Třetiny: 0:1, 0:0, 3:0.
Muž zápasu: Milan Kraft
Karlovy Vary: Mensator – Dobroň, Duben, Gróf, Mudroch, Němec, Brňák, Schmidt, Prošek – Košťál, Skuhravý, Kumstát – Melenovský, Kristek, M. Procházka – Bílek, Kraft, Skladaný – Kuběna, Pech, Polák. Trenér: Venera Zdeněk.
Kladno: Kopřiva – Nádaždi, Hájek, Trojčinský, Štěpánek, Švec, Šmach, A. Pavlas – Diviš, Patera, M. Procházka – Tomajko, Z. Nedvěd, Kuchler – Horna, Kalla, Bělohlav – Radovský, Čurilla, M. Frolík. Trenér: Müller Zdeněk.
Branky: 51. Duben (Procházka), 52. Kraft (Gróf), 60. Němec. – 12. Diviš (Patera).
Rozhodčí: Homola – Guth, Rittich.
Vyloučení: 7:8. Využití: 3:0. Oslabení: 0:0.
Diváci: 3420.

Ohlasy trenérů

Asistent Kladna Petr Kasík: Nebyli jsme horším mužstvem, ale nepodařilo se nám využít několik šancí v přesilových hrách a to v utkání rozhodlo. Já můžu domácím jen pogratulovat.

Trenér Energie Zdeněk Venera: Chtěli jsme si dávat pozor na přesilovky Kladna, ale to se nám ze začátku přiliš nepodařilo. Kladno bylo půlku zápasu lepším týmem. Věřili jsme že se nám podaří zlomit utkání a to se nám nakonec povedlo.