HC Energie 2
HC Oceláři Třinec 1

Branky: Vachovec a Baar.
Třetiny: 0:1, 1:0, 1:0.
Vyloučení: 7:3, bez využití.
Rozhodčí: Franěk.

Utkání začalo v pátek odpoledne a Třinec se na karlovarský ZS dostavil, kvůli dopravní špičce, poněkud opožděně. Na jeho hru to ovšem nemělo žádný vliv. Třinečtí se do domácích obuli hned od úvodu a svoji převahu zužitkovali ve 13. minutě.

I na začátku druhé části se dorost Energie musel bránit. Přestál však i oslabení a v polovině utkání málem vyrovnal z brejku. Pak sice mohli Oceláři zvýšit, když se Jakub Orsava ocitl před Habalem. Láďa si však poradil a záhy se potvrdilo pravidlo „nedáš – dostaneš“. Karlovarský útočník Michal Vachovec trefil mezeru mezi tyčkou a brankářovým betonem.

Poslední třetina začala přesilovkou Třince. Dorostenci Energie se ubránili a ve 45. minutě se dostali do brejku Lukáš Baar s Michalem Vachovcem. Lukáš, po nezištné přihrávce, zamířil přesně. Oceláři se nechtěli s takovým vývojem utkání smířit. Obrana Energie, v čele s brankářem Ladislavem Habalem, byla však pevná. Minutu před koncem požádali hosté ještě o oddechový čas, ale v power-play se do žádné šance nedostali.


HC Energie 3
HC Panthers Havířov 0

Branky: Funk, Fusek a Putyera.
Třetiny: 0:0, 2:0, 1:0.
Vyloučení: 10:7, vyšší tresty (10 min.) 0:1, (5+20 min) 0:1, (5+25 min) 0:1. Využití: 2:0.
Rozhodčí: Florián.

V sobotu, po necelých 18 hodinách po předchozím duelu s Třincem, čekal karlovarské dorostence další tým ze Slezska. Panteři, povzbuzení úspěchem na Kladně, kladli houževnatý odpor a teprve v polovině utkání jejich gólman Matoušek poprvé kapituloval. V přesilovce se trefil obránce Martin Funk. Za pět minut, v další přesilové hře, se Energii vyplatil důraz před Matouškovou brankou. Po řadě neúspěšných dorážek se prosadil kapitán domácích Adam Fusek. Zvrat v zápase mohl nastat v závěru třetiny, kdy se Energie bránila 58 vteřin ve dvojnásobném oslabení. Láďa Habal však čisté konto uhájil.

Další přesilová hra, kterou Energie odehrála na začátku třetí třetiny, mohla být pro vývoj utkání osudová. Po chybě obrany na modré, se na Habala řítili dva Panteři a nakonec z toho bylo trestné střílení. Sám postižený útočník Videlka se sice snažil rameny brankáře rozhýbat, avšak Ladislav Habal situaci ustál. Uklidnění na hole Energie přinesl gól Honzy Putyery. Bylo už jasné, že toto dvojkolo skončí stoprocentntím úspěchem pro domácí barvy.