V pátek podlehli v západočeském derby v Plzni místnímu Lassesbergeru pětibrankovým rozdílem. V sobotním duelu si pak v domácím prostředí napravili reputaci, když porazili tým Mountfieldu.

HC Lasselsberger Plzeň 6
HC Energie Karlovy Vary 1

V pátek jeli karlovarští dorostenci do Plzně.

Od začátku odpoledního utkání byli domácí aktivnější a Ladislav Habal se měl v brance co ohánět.

Ve 4. minutě se Plzeň dostala k přečíslení a Erben mířil přesně. Další šance likvidoval Habal ve spolupráci se svou obranou. Ve 14. minutě se blýskl vydařenou střelou Petr Straka. Do konce třetiny pak plzeňští pokračovali v tlaku, ale další gól již nepadl.

Ve druhé třetině se hra Energie zlepšila, zvláště pak od 24. minuty, kdy hrála přesilovku. Nebezpečně ostřelovala Marka Mazance, ale ten nakonec vše pochytal. Plzeň se pak vymanila z obrany, ale ve stoprocentních šancích postupně neuspěli Culek, Erben, Matějka a Hošťálek.

Gól nedal ani útočník Energie Jaroslav Flieger, trefil jen tyč. Ve 31.minutě vychytal Habal z druhé vlny najíždějícího Hájka. V 37. minutě se ale domácí již prosadili. Marek Hrbas se trefil od modré.

Také v poslední třetině se chlapci Energie pokoušeli změnit pro ně nepříznivý vývoj utkání, ale ve 46. minutě v oslabení znovu inkasovali. V 50. minutě mohl v přesilovce snížit Kverka, Mazanec však jeho atak ustál.

Culek ale musel na trestnou za sekání a za 11 vteřin Karlovy Vary dvojnásobnou početní výhodu využily. Z přihrávky Jaromíra Kverky vytěžil Martin Frk čestný úspěch svého týmu. Rozžhavenou Plzeň to však příliš nezchladilo.

Do konce utkání přidala Energii na cestu ještě dvě branky.

Branka Energie: Frk.
Třetiny: 2:0, 1:0, 3:1.
Vyloučení: 6:8. Využití: 3:1.
Rozhodčí: Šindler, Pešek, Jelínek.


HC Energie Karlovy Vary 2
HC Mountfield Č. Budějovice 0

České Budějovice přijely v sobotu do Rybář velmi brzo. Zřejmě nemohly dospat. Po nezbytném kolečku do slepé uličky k zimnímu stadionu se začaly připravovat na zápas s karlovarskými dorostenci a věřily, že omlazený dorostenecký tým karlovarské Energie porazí.

První třetina tomu dokonce nasvědčovala, jenže co scházelo Energii na síle, to hráči doháněli bojovností a hbitostí. Obrana byla však velmi přetížená a Ladislav Habal v bráně se měl opět co ohánět. Nakonec polapal všech 40 střel soupeře (15+15+10) a položil tím základ k pozdějšímu vítězství Energie.

K tomuto základu přidal v 35. minutě velice důležitý kvádr 1. útok, kdy úspěšnou spolupráci završil Michal Vachovec střelou, na kterou Martin Hnízdil v bráně „Budějic“ nedosáhl. Hosté pak ještě více zvýšili své úsilí, dobývali domácí branku zleva zprava, ale Láďu překonat nedokázali.

Do poslední části hry nastoupili karlovarští dorostenci velmi razantně a už ve 26. vteřině byla opět úspěšná spolupráce Martina Frka a Michala Vachovce.

Utkání gradovalo a Jihočeši se snažili pro ně nepříznivý vývoj utkání zvrátit. Nebylo jim však přáno a naopak mohli znovu inkasovat, když se před Hnízdilem ocitl zcela volný Vaněk. Bohužel nedal, ale dorostenci Energie Karlovy Vary už své tvrdě zasloužené vítězství uhájili.

Branky za Energii: Vachovec 2.
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0.
Vyloučení: 4:4. Bez využití.
Rozhodčí: Bartoš, Wágner a Zajíc.