V prvním kole play off zajížděli karlovarští dorostenci do Mladé Boleslavi. „Bruslaři“ velice dobře bránili a čtyřmi přesnými zásahy rozhodli, že první bod v sérii získají hráči z automobilové metropole.

BK Mladá Boleslav 4
HC Energie Karlovy Vary 1
Branka: Martin Frk. Nahrávka: Jaromír Kverka.
Třetiny: 1:0, 1:1, 2:0.
Vyloučení: 11:10. Využití: 0:1.
Rozhodčí: Chlaň, Blümel a Ježek.

Boleslavští “bruslaři“ začali utkání lépe a třikrát vážně ohrozili gólmana Vláďu Habala. Babický ale po přečíslení karlovarské obrany naštěstí pro Energii branku přestřelil a Škoríka Habal vychytal. Ujala se až střela Belaye v sedmé minutě. Pak aktivity domácích trochu zbrzdila častá vyloučení.

Energie chtěla do druhé části nastoupit razantně, jenže domácím stačila jedna povedená střela a zvýšili na dvoubrankový rozdíl. Ve 23. minutě, po přihrávce od Rysa, mířil přesně Hájek. Energie se do vážnější šance dostala až o čtyři minuty později. Jenže ani při dvojnásobné početní výhodě se Energie nedokázala gólově prosadit. Teprve ve 34. minutě, po přesilovkové kombinaci, uspěl přesně střílející Martin Frk.

Příležitost vyrovnat propásla Energie dvě minuty před koncem třetiny. Nevyužila totiž 35 vteřin trvající přesilovku 5 na 3 a neúspěšná byla i při jejím pokračování, když měla výhodu jednoho muže v poli.

Další vyrovnávací manévry Energie zhatila Boleslav už ve 2. minutě třetí třetiny. Belay v útočném pásmu získal puk a podařilo se mu trefit bránu i z poměrně těžkého úhlu. Kontaktní gól mohli karlovarští dorostenci vsítit ve 46. minutě. Před Willem se nečekaně zjevil Adam Fusek, ale boleslavský brankář se překonat nenechal. Boleslav dobře bránila, a tak Energie hrála v závěru utkání vabank. Výhru domácích pojistil Jiránek, 12 vteřin před závěrečnou sirénou, trefou do prázdné brány.

Pavel Reiser