Karlovarští dorostenci v dosavadních osmi extraligových kolech nepoznali hořkost porážky a zaslouženě se hřejí na 1. místě tabulky. Své dominantní postavení potvrdili o víkendu dvěma výhrami nad severomoravskými celky.


HC Energie K. Vary 6
Sareza Ostrava 1


Branky Energie: Kverka a Putyera po 2, Vachovec a Vaněk.
Třetiny: 3:0, 1:1, 2:0.

Zjevnou převahu domácích korunoval už ve 3. minutě prvním gólem Kverka, ve 13. Putyera vyšachoval gólmana a Energie vedla 2:0. Účet třetiny uzavřel Vachovec, když po přihrávce Záhory propálil vše, co mu stálo v cestě.

Ve druhé třetině Sareza přidala, ale Václav Endál byl pozorný a kapituloval až ve 28. minutě. Krizové chvíle skončily v polovině utkání, kdy se domácí ubránili i dvojnásobnému oslabení, a opět se dostali do hry na konci 18., kdy se podruhé trefil Honza Putyera.

Poslední část hry měla skvělý úvod. Dominik Vaněk po nahrávce od Hampla zvýšil na výrazných 5:1 a v 53. dokázal Jaromír Kverka propasírovat puk do branky pod brankářem a uzavřel účet.


HC Energie K. Vary 4
HC Vítkovice 2

Branky Energie: Vachovec, Vaněk, Chocholáč a Fusek.
Třetiny: 0:2, 1:0, 3:0.

V neděli se v Rybářích představil daleko silnější soupeř, který hned v úvodu zápasu dostal domácí pod tlak a vytvořil si řadu šancí. První, kterou zakončoval Prokop, ještě Habal zneškodnil, ale na střelu Lukáše Kucsery v 15. minutě už nedosáhl a v 17. kapituloval podruhé před trefou Koloucha. Pro domácí zdrcující vývoj utkání zastavila až siréna ohlašující konec třetiny.

Přestávka Energii skutečně prospěla a prvních pět minut Vítkovičtí nevěděli, kam dřív skočit. Pak se vzpamatovali, ve 29. třikrát doráželi v brankovišti Energie, jenže Láďa Habal svůj tým podržel a tím odstartoval jeho cestu za konečným úspěchem. Pět minut před koncem třetiny se pak dostal k puku Vachovec a dokázal jako první vítkovického brankáře prostřelit.

Největší zvraty si aktéři utkání nechali na poslední třetinu. Láďa Habal polapal řadu nebezpečných střel a domácí pak v přesilovce vyrovnali. V 57. minutě pak přivedl domácí do vedení Martin Chocholáč a dorost Energie zcela otočil vývoj utkání. Drama vrcholilo v poslední minutě, kdy Vítkovice odvolaly brankáře a v emocemi nabité atmosféře se jim podařilo vyrovnat. Rozhodčí však nemohl gól uznat pro zcela zjevnou, leč pozdě odpískanou přihrávku rukou.

Střídačka Vítkovic soptila vzteky, a tým dokonce své protesty vystupňoval odchodem do šaten. Stále ale zbývala dohrát necelá půl minuta. Hosté šli bezhlavě za vidinou gólu, ale Láďa ustál všechny ataky. Honza Putyera pak mazácky posunul na Adama Fuska, který tři vteřiny před závěrečnou sirénou vstřelil gól, který definitivně potvrdil vítězství dorostenců Energie.