Emoce. Provázely druhé čtvrtfinálové utkání hokejové extraligy mezi týmy Energie a Litvínovem. Nakonec se z druhého vítězství a vedení v sérii 2:0 mohli radovat hráči z města minerálních pramenů.

Vstup do ukání však měli lepší hosté, kteří se ujali vedení ve 13. minutě po přesné trefě Daniela Brandy. Energetici odpověděli velmi záhy, když přihrávku Mudrocha zužitkoval ve vyrovnávací branku Melenovský.

„Ze začátku jsme se nemohli dostat do tempa, ale od druhé třetiny jsme začali více bruslit a utkání vyrovnali. Poté jsme byli lepším mužstvem, hosté se pak dostali šťastným gólem do hry, a v závěru jsme byli hodně nervózní,“ zamyslel se karlovarský forvard Petr Kumstát.

Ve druhé dvacetiminutovce Litvínov neukočíroval své emoce a draze za to zaplatil.

Ve 26. minutě nahrál na modrou Němcovi Kristek a karlovarský stadion vybouchl podruhé v zeleno–černé peklo. Ve 34. minutě se radovala Energie potřetí. Po nevyužité přesilovce Chemopetrolu naskočil na led z trestné lavice Dobroň, kterého našel milimetrovou přihrávkou ve středním pásmě Skladaný, a urostlý zadák energetiků prokázal své střelecké kvality. Hosté poté dopláceli na časté vylučování. I přesto se jim podařilo v oslabení korigovat skóre.

„Po gólu, který jsme vstřelili, jsme se zvedli a domácí šli do útlumu a báli se o výsledek. Šance na vyrovnání jsme v závěru utkání měli, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit,“ zklamaně hodnotil utkání jeden z nejzkušenějších hráčů Litvínova Jiří Šlégr.

Deset minut před koncem utkání vysunul Bednařík Šlégra, který svůj projektil podruhé schoval do Mensatorovy branky. Karlovarský tým si tak připsal na své konto druhé vítězství.

Čtvrtfinálová série pokračuje v pátek 7. března od 17.25 hodin na stadionu Ivana Hlinky.

Hlasy trenérů

Petr Rosol: „Doplatili jsme na časté vylučování. Sice jsme žádnou branku nedostali, ale stálo nás to hodně sil.“ Na otázku zda hráče krotí odpověděl: „Samozřejmě, že vtloukáme hráčům a nabádáme je, aby hráli podle pravidel, ale na ledě se pak dostanou do tranzu a pak už je něco těžko dělat.“

Václav Baďouček – „Sérii jsme začali dobře, ale pořád máme jen dvě vítězství. Hosté šťastně snížili v oslabení a naši hráči se trochu báli o výsledek. přesto utkání zvládli.“

Karlovy Vary – Litvínov 3:2

Třetiny: 1:1, 2:0, 0:1.
Muž zápasu: Jaroslav Hübl.
Mensator – Dobroň, Duben, Gróf, Mudroch, Němec, Hanzlík, Řezníček, Prošek – Košťál, Skuhravý, Kumstát – Melenovský, Kristek, M. Procházka – Bílek, Kraft, Skladaný – Kuběna, Pech, Polák. Trenér: Venera Zdeněk.
Hübl – Šlégr, Poživil, Švarný, Vobořil, Skuhrovec, Punčochář, Hranáč, Tůma – Lukeš, Reichel, Jánský – Branda, Jenáček, Kubinčák – Bednařík, Černý, Rindoš – Tomas, Bahenský, Trávníček. Trenér: Jaroslav Hübl.
Branky: 18. Melenovský (Mudroch), 26. Němec (Kristek), 34. Dobroň (Skladaný) – 13. Branda (Kubinčák), 50. Šlégr (Bednařík).
Rozhodčí: Šindler, Hodek – Bejček, Svoboda.
Vyloučení: 6:13, 5 a do konce utkání Švarný (Lit). Využití: 0:0. Oslabení: 0:1.
Diváci: 4680 (vyprodáno).

Jan Čech / Daniel Seifert